
Дату 22 травня цього року учасники ДТП, котра трапилася у Сторожинці, пам’ятатимуть ще довго. Одні через те, що залишилися живими та неушкодженими, інші – що з цього часу почалися їхні поневіряння.
Нагадаємо, того дня післяобідньої пори у водія маршрутки -Чернівці-Долішній Шепіт у Сторожинці на спуску відмовили гальма. Водій автобуса з пасажирами намагався гальмувати, вдаряючись в попутні автівки. Врешті, керманич таки зупинив маршрутку, однак ціною 9 пошкоджених авто. Цікаво, що у пригоді жодна людина не постраждала.
Водії потрощених автівок терпляче дочекалися правоохоронців, експертів страховика перевізника, аби усе належним чином оформити, аби згодом отримати компенсацію.
Оскільки за результатами експертизи, ДТП трапилася через вину перевізника, тобто через несправність маршрутного автобуса, збитки постраждалим мала б покрити страховка винуватця ДТП. Коли ж за кілька днів зі страхової компанії отримали відповідь, що на час скоєння ДТП маршрутка не була застрахована, зрозуміли, що справа пахне горілим. Зі слів постраждалого, депутата Путильської райради Павла Кефи, мікроавтобус котрого фактично пригальмував маршрутку та, власне, був пошкоджений найбільше, страховку після ДТП намагалися оформити заднім числом, однак її оплата, зрозуміло, забарилася. Так махінація, мовляв, і випливла на поверхню.
Водії пошкоджених автівок більше 3 місяців чекають на компенсацію
Незалежний експерт, котрого також викликали на місце пригоди, оцінив пошкоджені автівки.
- Ремонт мого авто оцінили у 47 тисяч гривень, іншого водія – 43 тисячі гривень, розповідає Павло Кефа. - Крім того, експерт оцінив ще кілька автівок. Загалом сума вийшла кругленька – майже 200 тисяч гривень.
Однак грошей, на котрі розраховували водії, немає досі.
- Я власним коштом відремонтував свій мікроавтобус. Витратив чималу суму, - розповідає П. Кефа. – Але з часу ДТП про компенсацію витрат навіть не йшлося. Ніхто нами не цікавиться, тим паче, не виплачує компенсацію.
Працюючи над темою, ми зателефонували перевізникові Іванові Оперчуку. Чоловік нас запевнив, що гроші вже виплачують, та їх, мовляв, платить страховик. Більше нічого не сказав, посилаючись на зайнятість. Чому на маршрут випустили несправний автомобіль, також нам не пояснили. Хоча водій горе-автобуса запевняв, що перед виїздом машину таки оглядали.
На Буковині маршрутка, в якої відмовили гальма, мало не врізалася у школу
Тим часом, власники понівечених авто вже третій місяць чекають, що справа зрушить з мертвої точки. Мовляв, не збираються сидіти, склавши руки, та доведуть справу до кінця.
У міліції нам повідомили, що у порушенні кримінальної справи стосовно цієї ДТП відмовлено, оскільки автопригода трапилася через несправність машини.
- У цьому разі постраждалим водіям слід звертатися до суду, - радить правозахисник Олексій Крикливець. – Якщо гроші не вдається отримати за домовленістю, нехай перевізник їх виплатить у примусовому порядку за рішенням суду.
Яніна ПУКАЄВИЧ
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар