
Врешті до Чернівецької області дійшла не лише народна хвиля люстрації, але й врешті почали застосовувати закон - «Про очищення влади».
Першим, хто потрапив під дію цього закону (експерти кажуть, що він далеко не останній, хто має залишити свою посаду) став прокурор Чернівецької області Павло Ванзуряк. Відповідне повідомлення з’явилося на сайті Міністерства юстиції України. Зокрема йдеться, що позбавився він цієї посади через відповідний закон. «Звільнення з підстав, передбачених Законом України «Про очищення влади» (пункт 7 у ступені 2 частини першої статті 36 Кодексу законів про працю України) та заборона займати посади, щодо яких здійснюється очищення влади (люстрація) впродовж 10 років».
За інформацією Мін’юсту, Ванзуряка звільнено згідно з наказом Генеральної прокуратури України від 23 жовтня цього року.
Причиною для такого кроку була трудова біографія колишнього прокурора. Найбільший злет якої припав саме на час царювання колишнього президент-утікача Януковича.
З 2010 по 2013 рік він був прокурором Першотравневого району Чернівців, цього ж 2013 року майже шість місяців очолював міську прокуратуру. Згодом саме під час подій на майдані та протестних акцій в регіонах, зокрема у Чернівцях та області, його призначають заступником прокурора області. Згодом від березня по жовтень він був на посаді прокурора області.
Під час останньої зустрічі з журналістами він вперто не хотів чути питання та відповідати, що робитиме, якщо до нього застосують закон про люстрацію. Адже він підходив під його дію через свою службову діяльність.
Наразі, повідомила нам прес-секретар прокуратури області Наталія Соколовська, наразі в. о. прокурора області перший заступник прокурора області Олександр Іванюк. Щоправда, поки він у відрядженні у столиці, його обов’язки виконує заступник прокурора Ігор Мустеца.
Того ж дня звільнили з посади ще одного буковинця – уродженця Сокирянщини Миколу Банчука. На підставі Закону про люстрацію його звільнили з посади старшого помічника Генерального прокуратура України з особливих доручень апарату Генерального прокуратура України. Його прізвище внесли до Єдиного державного реєстру осіб, щодо яких застосовано положення Закону України "Про очищення влади" на сайті Мінюсту.
Колишній посадовець Генпрокуратури народився у селі Михалкове Сокирянського району. До свого звільнення з посади він працював у прокуратурі Заставнівського району, очолював прокуратуру Чернівців, був заступником прокурора Києва та очолював Херсонську обласну прокуратуру.
Якщо цей так званий закон про люстрацію не будуть застосовувати вибірково, то під його дію підпадає чимало нинішніх чиновників найвищого штибу.
- Наразі ми збираємо від громадян скарги на керівників, яких є уже 25. Ми маємо на меті зібрати доказову базу по кожній скарзі, щоб усе було законно і до цих чиновників можна було застосувати закон «Про очищення влади», - каже активіст Чернівецької «Громадської люстраціної комісії» Олександр Руснак. – Ми направляємо цю інформацію до столиці, щоб створити єдину базу таких чиновників.
Раніше під час першої хвилі народної люстрації до смітника потрапив головний лікар госпіталю ветеранів війни та учасників бойових дій в Афганістані Манолій Мігайчук. Його у сміттєвому баці привезли під стіни Чернівецької ОДА, де працівники установи та ветерани-афганці змусили його написати заяву про звільнення з посади.
Вкинувши до сміттєвого бака головного лікаря на території медичного закладу, вони протягли альтфатер через центральну частину Чернівців до приміщення обласної ради.
Спочатку головний лікар відмовлявся писати заяву та просив, аби йому викликали карету «швидкої», посилаючись на погане самопочуття.
Однак згодом Мігайчук таки написав заяву на звільнення. Щоправда, згодом він відкликав її та написав скаргу до правоохоронних органів.
Олексій МИКОСЯНЧИК
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар