
Із завершенням відпусток та початком нового навчального року для чернівчан знову актуальними стали проблеми з громадським транспортом, адже охочих їхати побільшало. Інколи чекати на них доводиться досить довго. Але скільки? Щоби хоч трохи полегшити собі життя, пасажири нервово вдивляються у таблички з розкладом руху, що на зупинках. Втім, виявляється, марно.
– Їдучи на навчання 26 маршруткою, чекаю 25 хвилин замість обіцяних 15, - каже студентка Жанна Козур. - Якщо більш "рейтингові" маршрути, до прикладу, 9, 11 чи 12, ще хоч якось дотримуються зазначеного графіку руху, то є такі рейси, на яких автобуса можна взагалі не дочекатися. Окрім того, у графіках не завжди вказано всі маршрути, які мають зупинку: розкладів руху автобусів, які їдуть рідко, найчастіше взагалі немає.
– Якщо відбуваються якісь зміни в роботі маршруту, наприклад, збільшується кількість машин, то таблички на зупинках замінюємо - запевняє заступник начальника міського центру пасажирських перевезень Георгій Косован. – Втім, це буває не часто. Найчастіше доводиться замінювати через те, що їх зривають люди.
Саме через це нещодавно оновили половину табличок у Садгорі та на вул. Садовій.
Квитки на безкоштовний проїзд у маршрутках почали видавати у Чернівцях
Та насправді користь від графіка руху, м'яко кажучи, мінімальна. Навіть чиновники визнають, що громадський транспорт рідко коли дотримується вказаного інтервалу.
– Графіка руху маршрутки, звичайно, мали б дотримуватися, - каже Г. Косован. – Але, зважаючи на різноманітні фактори, скажімо, ремонт доріг чи затори, вони можуть і запізнюватись. Єдине, що початок руху маршрутки (а точніше час, коли вона буде на певній зупинці) під час першого рейсу, правдивий. А потім інтервал руху повністю залежить від ситуації на дорогах міста.
Ірина ВОРНІЧЕСА
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар