
Останні події в Україні сколихнули не лише кожного з нас, але навіть світову спільноту. Що буде надалі з державою, які важелі впливу на ситуацію має створена Народна рада, а також як відреагує на події світ, ми поспілкувались з депутатом Чернівецької обласної ради, членом президії Народної ради Михайлом Павлюком
- У чому полягає діяльність створеної Народної ради області?
- На сесії обласної ради було оголошено про створення депутатської групи Народна рада, куди увійшли депутати з різних фракцій і об’єднались заради однієї мети – реагувати на першочергові потреби та проблеми буковинців, які вони висловлюють через суспільно-значимі події України та Буковини зокрема. Це логічний результат на протести мільйонів людей, у цьому разі на території області. Вони приходять з конкретними проблемами і проханнями. Зараз завершується установчий етап: рада є, формуємо виконком, який буде працювати разом з депутатами, буде вносити їм свої бачення і пропозиції щодо поліпшення суспільної, економічної, соціальної ситуації в області. Забезпечення життєдіяльності області загалом. І через депутатську роботу ці сфери поліпшувати.
Виконком формуватимуть з числа громадського експертного середовища, науковців, людей, які працюють в тому чи іншому секторі (це підприємці, бізнесмени), журналісти. Тобто це будуть люди, які мають бачення розвитку Буковини, які не згодні з тією ситуацію в Україні, діями влади і будуть об’єднувати зусилля з тими депутатами облради, які вже зараз готові захищати людей, буковинців та відстоювати їхні інтереси через легітимний орган - Чернівецьку обласну раду.
- Однією з вимог ради була посада першого заступника облради для опозиції. Навіщо потрібна ця посада опозиції та області в цілому.
- Є чимало суджень, нав’язаних також і владою, мовляв, це була позиція винятково опозиції, що вони навіть пропонували якусь кандидатуру тощо. Насправді, це спільне рішення погоджувальної ради за пропозицією депутатів від більшості, які хотіли би конструктивно, до речі, вперше за три роки підійти до формування порядку денного, до висновків постійних комісій, до проведення різних громадських чи експертних слухань на базі обласної ради.
Навіть у Верховній Раді України є посада заступника спікера, делегована опозицією. Це не примха чи першочергова мета опозиції. Це один з інструментів, який може розблокувати діяльність обласної ради, зробити її ефективнішою. Також це можливість для багатьох депутатів обласної ради, які впродовж трьох років мали багато пропозицій, але так і не були почуті владою. Щоб чинна політична влада, а в області вона належить Партії регіонів, почула та врахувала інтереси тих буковинців, які чогось вимагають та прагнуть.
Очевидно, що це питання подальших консультацій, і ми маємо повноважених людей, які їх проводять, – це керівники опозиційних фракцій, надалі вони будуть проводити переговори, як і чим має цей перший заступник облради займатись.
Першочергове завдання - не просто створити посаду першого заступника, але наділити цю посаду реальними повноваженнями відповідно до закону про місцеве самоврядування.
Скажімо, це тісна співпраця з двома ключовими постійними комісіями – бюджетною та управління комунальним майном. Це питання співпраці з виконавчою гілкою влади. Але не у сенсі лояльної співпраці, а конструктивного діалогу на благо громади. Від цього насамперед виграє обласна рада. Це її обличчя, цього скликання. Адже є волаєче нерозуміння однієї частини депутатів іншої. Які отримали вотум довіри підтримки і як показують останні події, більшості буковинців.
Для мене як людини, яка вносить десятки пропозицій щороку щодо місцевих програм, ключовим було те, що ми вперше за три роки ухвалили бюджет області, ураховуючи пропозиції. Зокрема контролю за бюджетом. Кожна підвідомча установа та галузь в цілому мусять оприлюднювати усі видатки і план, на що ці кошти будуть використані.
- Чи переглядатимуть бюджет цього року?
- Це постійний процес, і навіть цього разу я чув, що готують зміни до обласного бюджету. Це кошти, які ми отримаємо як субвенції з Києва. Якщо не помиляюсь, це 19 мільйонів. Це кошти, які мають піти на інтереси і потреби буковинців.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар