
Моржування – це купання взимку у відкритій водоймі для загартовування. Дехто купається у крижаній воді регулярно, та набагато більше людей пірнають в ополонку лишень на Водохреще. У народі вірять, що таким чином можна змити із себе всі гріхи і зцілитися від багатьох недуг. Насправді процедура позбавлення від гріхів є набагато складнішою, кажуть священики. Але позитивну дію йорданської води на здоров’я важко заперечити. Дільничні терапевти міської поліклініки №2 Ольга Бойко та Ольга Гуска пояснюють, у медицині є поняття стресу. Це свого роду захисна реакція організму. І якщо стрес короткочасний – то він корисний. Занурення в крижану воду – це і є такий стрес, під час якого виділяється адреналін – гормон, котрий підвищує загальну опірність організму.
Купання на Водохреще у Сторожинці
Судини, які у воді різко звужуються, після купання розширюються, поліпшується кровообіг в усіх тканинах організму, тому моржування – хороша методика для лікування хронічних захворювань та профілактики застуд. Якщо людина здорова, вона сміливо може купатися на Водохреще. По-перше, температура в ополонці не така вже й низька. Навіть коли надворі дуже холодно, у воді вона буде не нижчою за плюс чотири градуси. А по-друге, віра також творить дива. І якщо людина має духовну потребу стрибнути в ополонку і впевнена, що не захворіє, то їй нічого боятися. Однак що робити, аби вийти із води справді зціленим, а не залишити у ній здоров’я – читайте.
Як правильно моржувати
– Перша рекомендація для тих, хто прагне стати моржем – сильна воля і психологічна готовність. Якщо маєте хоч якийсь сумнів, що це може не допомогти чи зашкодити – краще не починайте.
– Купатися у крижаній воді можна лише здоровим людям, тому напередодні зимових купань бажано пройти медичне обстеження.
Кому в ополонку зась
– Людям, що хворіють на атеросклероз
– Гіпертонікам
– Недужим на ревматизм
– Хворим на активну форму туберкульозу легенів
– Особам після інфаркту, а також тим, хто хворіє на стенокардію, ішемічну хворобу серця
– Не варто лізти у воду під час гострих інфекцій, із підвищеною температурою
– Жінкам, що мають будь-які гінекологічні недуги
– Людям із захворюваннями нирок
– Дітям і підліткам
– Основними принципами цього способу загартовування є регулярність, поступовість і систематичність. Тому до зимових купань краще звикати поступово, починати купатися влітку і просто не припиняти. Це найбільш гуманний спосіб привчити організм до низьких температур. Якщо одразу зайти у холодну воду взимку, можуть зловити корчі, а у найгіршому разі – зупинитися серце. Щоправда, від судом і спазмів дихальних м’язів не застраховані навіть досвідчені моржі, саме тому краще не купатися на самоті.
– Якщо немає змоги купатися у водоймі, можна щодня приймати холодний душ. В результаті такої підготовки вже восени зможете спокійно заходити у воду, а через деякий час без проблем зробите це і в зимовий період.
– Саме купання повинно бути певним упорядкованим ритуалом. Перед тим як увійти у воду, корисно пробігтися або зробити кілька енергійних вправ, оскільки тіло повинно зберігати нормальну температуру. Не можна заходити у воду надто розігрітим або з відчуттям холоду.
– У жодному разі не пірнайте в ополонку в стані алкогольного сп’яніння.
– Новачкам слід у воді перебувати максимум 5-10 секунд.
– Після виходу з води необхідно відразу ж витерти тіло насухо і одягнути щось тепле.
Не сотвори собі кумира
Після купання у холодній воді виділяються ендорфіни – морфієві речовини. Тож якщо цим займатися регулярно, а потім зробити тривалу перерву, виникає свого роду ломка. Тому не треба надміру захоплюватися і зводити моржування до абсолюту.
Надія КАРБУНАР
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар