
Наразі апарат посольства тимчасово перебуває у штаб-квартирі московського відділення Євразійського союзу молоді. Саме воно повідомило про подію на своєму офіційному сайті.
"Донецька республіка" називає себе правонаступницею Донецько-Криворізької республіки 1918–1919 років, яка входила до складу тодішньої радянської Росії.
Поки що Донецьку республіку офіційно визнали кілька ультралівих громадських організацій Росії. Самі організатори провокації зізнаються, що "цей крок стане підґрунтям зміцнення зв’язків мешканців Донецької республіки та решти Росії у справі об’єднання штучно розділених 1991 року земель історичної Росії".
Також вони запевняють, що мешканці "Донецької, Луганської, Дніпропетровської, Запорізької, Харківської, Херсонської областей мають першочергове право звернутись до посольства щодо отримання паспорта громадянина Донецької республіки".
У посольстві Донецької республіки навіть видають паспорти, проте їх ніхто не визнає
Якщо такі ініціативи провокативних, російськофобських організацій залишаться без належної оцінки правоохоронних органів України, Міністерства закордонних справ, СБУ, то невдовзі кожна область нашої держави зможе відкрити посольство у будь-якій точці світу. Для Буковини буде актуальним зробити крок назустріч Румунії та Австрії, Галичина відкриватиме представництво у Польщі, Крим звернеться до Туреччини, як правонаступниці Османської імперії, південні регіони зможуть відкрити посольства у Греції тощо.
Особливо такий прецедент загрозливий для Буковини, най паче для її румуномовних районів. Уже тривалий час в так званих молдавських селах області можна без проблем отримати паспорт сусідньої Румунії. Це дозволяє вільно пересуватись Європою і багатьох це цілком влаштовує. Однією з вимог такої благодійності є ідентифікація себе як етнічного румуна під час перепису населення.
На Буковині наразі мешкає трохи менше мільйона людей. Найбільше українців – 75%. Частка етнічних румунів та молдаван – 12% та 7% відповідно.
Стаття 2 Конституції України чітко зазначає, що "Суверенітет України поширюється на всю її територію. Україна є унітарною державою. Територія України в межах існуючого кордону є цілісною і недоторканною". Тому такі сепаратистські дії спрямовані лише на розкол держави та утиски громадян країни.
Олексій МИКОСЯНЧИК
Думка експертів
Такі громадські організації створюють задля певної мети. Переважно, вони тенденційно інформують про події в Україні інші країни. Через такі організації можна робити гучні заяви, щоб створити собі позитивний імідж у Москві. Хоча якихось юридичних наслідків це не матиме. Не варто переоцінювати такі ініціативи так само як і ті організації, які за цим стоять.
Ці процеси розпочались вже давно. Є плани розколоти Україну на різні частини, зокрема так звану Донецьку республіку, Крим, Русинів тощо. Цей план скоординовано та розроблено певними московськими відомствами.
Є інститут СНД, яким керує Корнілов. Саме він написав книгу про цю Донецько-Криворізьку республіку. За наказом Леніна її ліквідували та приєднали до Радянського союзу. У книзі показано, що на Донеччині є певний народ, який хоче возз'єднатись з Росією. Її навіть презентують у різних областях України, але переважно ці презентації зривають. Це посольство і книга – ланки одного ланцюга. Були вже подібні спроби після помаранчевої революції проголосити Південно-Східну республіку.
Це, безперечно, сепаратизм, а їхні паспорти не мають жодної сили, так само як і ніхто їх не визнає. Потрібно, щоб Україна зайняла активну позицію і відреагувала на такі дії. Насамперед прокуратура має дати цьому належну оцінку, потім інші структури і, врешті, суд поставити крапку в цьому. Сепаратизм карають в усіх державах, які поважають себе.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар