
Минулої суботи, 3 жовтня, у приміщенні центру естетичного виховання «Юність Буковини» розпочав роботу пункт прийому до нової патрульної поліції Чернівців.
У прес-службі УМВС у Чернівецькій області повідомляють, що за перших два дні уже подали 1261 анкету. З них 107 – охочі стати поліцейськими у Чернівцях із інших регіонів.
За словами куратора нових поліцейських Мустафи Найєма, завершується набір 26 жовтня.
– Після того відбудеться тестування і плануємо, що 12 грудня розпочнеться навчання наших кандидатів, вже у школі поліцейського. Щодо кількості кандидатів, у нас немає ніяких лімітів: скільки прийде – стільки і протестуємо. Подати анкету можна або у нас на вулиці Героїв Майдану, 5, або на сайті УМВС. Це стосується усіх, хто хоче служити у Чернівцях, навіть тих, хто проживає в інших регіонах.
– Скільки осіб мають шанс стати поліцейськими у Чернівцях?
– Наразі плануємо у Чернівцях набрати 360 патрульних, це десь 36 екіпажів.
– Як відбуватимуться навчання?
– Зазвичай навчання у нас тривають із 8:30 і до того, як люди витримують, тобто до 16:30 чи 17:30. Усе залежить від того, де буде навчальна база, скільки буде викладачів, яке буде навантаження і на скільки буде розраховано курс (на 8 чи 12 тижнів).
– Коли у Чернівцях розпочне діяти нова поліція?
– Якщо ми розпочнемо 12 грудня і триватимуть навчання, скажімо, два місяці, то я думаю, що у середині лютого будуть поліцейські у Чернівцях.
– Якою буде заробітна плата у нового поліцейського Чернівців?
– Зарплати у всіх регіонах співмірні. Адже у нас всі поліцейські мають однакову підготовку і найголовніше – вони ризикують однаково. Тому і зарплата буде відповідна. Якщо 8-10 тисяч гривень ми кажемо у Києві, то приблизно така ж цифра буде у Чернівцях.
– Мустафа, Ви за віком підходите, чи готові поповнити лави нових поліцейських?
– Навіть більше скажу, я подав анкету в Ужгороді. Хотів пройти підготовку, але так трапилося, що ми прийняли рішення щодо розширення реформи (ще 29 місць відкривається, мені доручили курувати ще п’ятьма містами). Тож просто фізично неможливо усе це поєднати. Мало того, у мене останній рік залишився, мені 34 роки, тож наступного року вже не зможу пройти. Але це дуже цікаво. Мені здається, що пройти – це така правильна історія для людини, щоби зрозуміти, що відбувається у системі.
– Чи буде у Чернівцях поліція особливішою, адже місто невелике, має свої особливості?
– Так. У неї буде одна відмінність від усіх інших, вона буде чернівецькою. Усе інше буде точно таке, як і по всій країні (усміхається, – авт.).
У Львові було 24 людини на місце
Львівські полісмени приїхали до Чернівців на чистих біленьких автівках. Нова форма і невластива багатьом теперішнім міліціонерам «підтягнутість» кожного поліцейського, наче промовляли: «Із зайвами кілограмами і неохайністю у нову поліцію – зась».
Запитую тендітну і невеличкого зросту дівчину про будні львівських поліцейських. Вона усміхається, каже, що їй все дуже подобається, навіть форма.
Полісмен міста Львова Юрій Лещишин стверджує, що також радіє новій роботі. Свого часу він навчався на економіста, працював у службі інкасації, а у поліцію його привело бажання допомогти щось змінити у державі.
– Конкурс був досить серйозний, 24 людини на одне місце, – розповідає Юрій. – Нас добирали за IQ тестом, також пройшли вищу лікарську комісію. Здавали фізкультуру, різні тести і під кінець мали співбесіду із психологами. Потім були два місяці навчань – тактична, вогнева підготовка, толерантність, адміністративна практика, кримінальний процес тощо.
Ольга ШУПЕНЯ
Чернівчани хочуть стати новими поліцейськими
За фахом я педагог, наразі працюю барменом. Вирішила подати свою анкету в нову поліцію через те, що люблю відстоювати справедливість. Наразі моя мета – спробувати свої сили. Водночас прагну докласти власних зусиль, аби наша країна стала ліпшою.
Заповнив заяву і задоволений, сподіваюся, що все вийде. Хочу вступити у нову поліцію, здійснити певні реформи. Гадаю, треба трохи освіжити колишніх солдатів. За фахом я тренер з рукопашного бою та бойової акробатики. Як на мене, зможу поєднувати і спорт, і роботу в новій поліції. В принципі, спорт багато часу не забирає і є хорошим доповненням до такої професії.
За фахом я кібернетик, програміст. У поліцію вирішив піти, бо з дитинства мріяв працювати у правоохоронних органах. Прагнув стежити за громадським порядком, оберігати людей від поганців. А тут випала така можливість – хороша робота і зарплата. Гадаю, прорвемося. Тим паче, що спортом займаюся з дитинства, є кандидатом у майстри спорту з вільної боротьби.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар