
Аби скоротити бюджетні витрати та виконати вимоги МВФ, уряд піде на будь-що. Звичайно, економити намагаються на галузях, які й так не жирують – освіті, охороні здоров’я та культурі. У ході підготовки бюджету України-2016 міністерство фінансів розіслало всім держадміністраціям листи із завданнями економії бюджетних коштів за рахунок скорочення на 3% кількості штатних працівників бюджетної сфери. На практиці це означає – звільнити певну кількість освітян, лікарів, культпрацівників, закрити сільські клуби та садочки.
Голова Чернівецької обласної профспілки працівників освіти і науки Володимир Дудчак каже, що такі дії влади є фактичним позбавленням громадян можливостей заробляти собі на життя, і прямо суперечить загальним конституційним засадам правової держави.
- Цю економію мали проводити за рахунок не лише скорочення працівників, а і закриття вакансій, зменшення розміру надбавок, - розповідає В. Дудчак. – Є природне скорочення, коли люди йдуть на пенсію і на їхнє місце нікого не беруть. Але не можна це робити за рахунок збільшення годин для вчителів. До того ж, якщо скорочувати штат, то відразу ж погіршиться якість освіти. Якщо скоротити 3% освітян, то по Україні одночасно доведеться звільнити 200 тисяч працівників, а в нашій області, якщо розглядати у відсотковому співвідношенні, близько 600-700. Цих людей доведеться передати центрам зайнятості, а ті, хто залишаться мають працювати з додатковим навантаженням.
Уряд планує скоротити 3% бюджетників
Наша влада, на думку бюджетників, цілком ігнорує норми законів «Про загальну середню освіту» та «Про дошкільну освіту», відповідно до яких штатні розписи загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів встановлюють на підставі типових штатних нормативів.
Новий Трудового кодексу взагалі суперечить будь-яким нормам – бюджетники, в тім числі і освітяни, позбуваються фактично всіх своїх прав.
- Це цілковитий безлад. Наприклад, за ним роботодавець не зобов`язаний взагалі пояснювати щось підлеглим. Тобто він може навіть звільнити працівника без попередження. І є підстави для зловживання, бо звільнити можна навіть за те, що, на думку роботодавця, працівник не сумлінно ставиться до роботи. Це нонсенс. Те ж стосується і медогляду. Не пройшов вчасно – звільняють без попередження. Це ці законодавці-олігархи писали його «під себе». І вони не розуміють, що це може викликати суспільне невдоволення, - веде мову В. Дудчак.
Чи не єдина приємність від законотворців – на пенсії можна працювати і отримувати як пенсію, так і зарплату, це зазначено у новому Законі «Про науково-технічну діяльність». Втім, відколи ця заборона діяла, сотні працівників звільнилися, а їхні місця зайняли інші люди.
Власне, такими діями міністрів ніхто вже не дивується. Адже одна з найосвіченіших ланок суспільства завжди зазнавала гоніння. А тепер саме ними пропонують поповнити армію безробітних, що призведе до цілковитого зубожіння бюджетників.
Яна МАРІЯНЧУК
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар