
Довгоочікувана, але пізня весна посіяла паніку на буковинців: не встигли ще аграрії взятися до польових робіт, а скрізь уже говорять, що цьогорічний урожай приречений. За словами прем'єр-міністра України Миколи Азарова, у зоні ризику сільськогосподарські підприємства Рівненської, Волинської та Вінницької областей. Хоча сходи озимих у цілому гарні, роботи з посіву ярих у цих регіонах почнуться пізніше, аніж звичайно. А у деяких областях, якщо погода буде дощовою, ярі взагалі не встигнуть посіяти.
Через затяжні холоди та підтоплення експерти навипередки пророкують зниження врожайності зернових, овочів та картоплі, а відповідно, і зростання цін на городину та навіть на хліб вже наступної осені.
Аграрії запевняють, що пізня весна не стане причиною неврожаю
Та чи здатне запізніле на два тижні весняне тепло і справді спричинити грандіозну кризу з урожаєм, чи це, як і зазвичай, виявиться лише приводом для того, аби підняти ціни на продовольство, громадяни довідаються з цінників на ринках, які на погоду реагують більше, аніж самі культури на полях. Ба більше, деякі продавці вже підвищують ціни на ранню городину, мовляв, умови для її вирощування виявилися несприятливими. Фахівці своєю чергою лише дивуються, адже жодних причин для неврожаю немає.
Думки вголос
Чи відповідають ціни на продовольство вашим доходам
Зараз все дуже дороге, і якщо на продуктах харчування ще можна зекономити, відмовити собі у чомусь, то з ліками інакше. Медичні препарати, без яких пенсіонери ані дня не можуть прожити, зовсім недоступні. На жаль, все неконтрольовано додає у ціні, а пенсія на тому ж рівні.
Ціни на продовольство не відповідають нашим зарплатам. Придбати все, що необхідно для повноцінного харчування родини, мені не по кишені. Цьогоріч ще навіть свіжої городини не куштували, адже це дуже дорого.
– На Буковину весна прийшла не так вже й пізно, тож особливої загрози для сільського господарства не бачу, - каже агроном Тетяна Міленька. – Те, що саджати почнуть не раніше травня, навпаки, означає, що посіви не постраждають від заморозків. Не буде проблем і з розсадою, адже у теплицях, де її вирощують, є можливість підтримувати необхідну температуру незалежно від погодних умов, а отже помідори, капусту та перець посадять вчасно.
Для плодових дерев весна також виявилася сприятливою, бо різких потеплінь та похолодань не було, тож яблук та абрикосів, принаймні на Буковині має бути вдосталь. Нині головне, аби літо не видалося надто сирим та холодним, тоді й урожай буде хорошим.
Всі побоювання стосовно того, що грунт не встигне прогрітися, також вважаю безпідставними. Є регіони, де такий клімат є нормою, скажімо, картоплю щороку висаджують у цей термін, але у вересні збирають хороший урожай.
Сумнівними нині вважають і чутки про подорожчання хліба, адже жодних критичних умов для них не було. Фермер Петро Буздуган вирощує зернові. За його словами, зима для озимих виявилася сприятливою, та й для посіву ярих культур жодних перепон немає.
Ірина ВОРНІЧЕСА-БАРАШКІНА
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар