
З настанням теплих літніх днів кожна дитина починає пропадати надворі. А для найменших розваги залишилися ті ж, що й п'ятдесят років тому: м'ячики та пісочниці. Попорпатися в піску, побудувати в ньому хатинки полюбляє кожне маля і цього не заборониш, адже така розвага не тільки цікава, а й корисна. Та часом невинна забава може обернутися серйозною хворобою для дитини.
- Ну як пускати сина в ці жахливі пісочниці, - запитує мама 5-рячного Колі Катерина Романюк. - Наприклад, у нас в дворі є пісочниця, в якій паскудять пси, ніхто за нею не наглядає і пісок не замінює. Тож діти, за якими батьки не дивляться, там бавляться. Моя подруга після такого довго виводила у донечки глистів.
Завідувач паразитологічного відділення обласної СЕС Мар'яна Миронюк пояснює, що літо - пора, коли найлегше підчепити гельмінтів, особливо у пісочницях. Батьки мають уважно і свідомо ставитися до такої забави дитини. Не пускати малих на пісочниці, за якими ніхто не наглядає. Це дуже небезпечно. Також дивитися, щоб дитина, коли там грається, не брала до рота іграшок та мила після забави ручки.
- Пісок в пісочницях мають міняти кожні два тижні, а на ніч їх обов'язково мають закривати, щоб собаки й коти не лазили. Також періодично пісок можна заливати кип'ятком, щоб знищити небезпечні яйця, - каже головний паразитолог області. - Пісочниці в дитсадках та на визначених місцях міста регулярно перевіряють. Цьогоріч небезпеки знайшли не там, а на клумбах та присадибних ділянках, де діти також граються.
Чи безпечно купатися у фонтанах, СЕС не знає
Неймовірна спека (на термометрі вдень до плюс 40) заганяє чернівчан у водойми. Декому пощастило вибратися кудись за місто чи на пляж. Кому ж ні – прохолоди шукають у фонтанах та озерах парків. Та якщо на офіційних водоймах буцімто купатися безпечно, тобто перевірка санстанції не знайшла ніякої зарази, то у фонтанах – не факт.
Чернівчан від спеки рятують... фонтани
Лише одного погляду на брудно-зелену воду у фонтані, скажімо, біля готелю "Турист" достатньо, аби засумніватися у тому, чи варто у неї лізти. Однак містян це не відлякує, зовсім навпаки. Кажуть, що страшного може трапитися, вода ж бо така сама, що й з-під крана, а отже – хлорована. Тож підчепити якусь заразу не бояться.
Чи безпечно купатися у фонтанах, ми запитали у міськСЕС. Вони, власне, мали б перевірити місця, де масово скупчуюються купальники. Однак, з'ясувалося, робити аналізи води у фонтанах, так само як і озер у парках міста, санепідеміологи не зобов'язані. Відтак і не перевіряють.
– На пляжах ми воду перевірили, але фонтани, попри те, що у них купаються, не є місцями, призначеними для купання, тому аналізи води не робили, – коментує головний санітарний лікар Чернівців Сергій Торський. – Не підлягають також перевірці декоративні озера у парках. Вони призначені для збирання дощової води.
Ірина БЄЛОВА, Юлія ХОРОШУН
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар