
З 25 серпня по 10 жовтня на території області заборонили виловлювати раків. Таке явище вже традиційне, адже щороку в цей період відбувається осіннє линяння - раки скидають панцир. Щоправда, якщо торік вилов заборонили з 15 вересня, то зараз це зробили швидше. Важливо, що такий вид, як широкопалий рак ловити взагалі не можна, він занесений до Червоної книги.
- Загалом линька раків триває від двох до шести тижнів. Після скидання старого панцира раки починають рости, у них залишається м’яка вразлива червона оболонка. Потім вона твердіє. Під час линяння раки малорухомі, чутливі, зловити їх може будь-хто, - пояснює провідний іхтіолог Чернівецької держрибоохоронної інспекції Руслан Беженар. - Аби браконьєри не скористалися цією слабкістю тварин, Держрибоохорона заборонила вилов. Порушників штрафуватимуть. До речі цьогоріч значно збільшилась величина штрафу. За одного незаконно зловленого рака доведеться викласти 25,50 грн.
Нагадаємо, що торік штраф складав всього 1,70 грн. за одного рака.
Аби не ловити раків незаконно, їх можна купувати в супермаркеті, де за кілограм доведеться заплатити від 140 до 200 гривень, залежно від розміру.
Варто зазначити, що крім ловлі заборонений і продаж раків на ринках області. Зокрема тих, що добуті з природних або штучних водоймах без відповідного дозволу.
Ірина БЄЛОВА
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар