
Вчора на водогоні, що постачає Чернівці водою з Дністра, сталась значна аварія. Прорвало трубу діаметром 1 метр, а щодобові втрати води становлять до 6 тисяч кубометрів. Проте керівник міста та комунальники оперативно відреагували на позаштатну ситуацію і до місця аварії одразу спрямували необхідну техніку та спеціалістів.
– На центральному водогоні стався значний витік. Майже 6 тисяч кубометрів на добу, – повідомив начальник КП "Чернівціводоканал" Володимир Андрущак. – За показниками приладів обліку ми встановили, що це трапилось у важкодоступній зоні в полі, куди важко доправити техніку. Зранку вжили необхідних заходів і почали аварійні роботи. Але повністю ліквідувати витік не вдається. Скоріш за все, на це буде потрібно 4-5 днів. Ми залучили усі можливі резерви, які є у нас і у підрядних організацій. Там треба ставити нову сталеву вставку, можливо, десь близько 3-5 метрів. А можливо, повністю замінимо частини труби.
За словами керівника, туди треба привезти потужнішу техніку, але ділянка важкодоступна, і це дещо ускладнює роботу. Аби вивчити місце аварії, довелось тимчасово зупинити водогін і частково зупинити подачу води в місто. Проте вже за короткий час за дорученням секретаря міської ради Віталія Михайлішина подачу відновили. Крім того, керівник міста створив оперативний штаб з ліквідації наслідків аварії, який працюватиме цілодобово до повного відновлення нормального водопостачання у місті.
Попри прорив магістрального водопроводу, вода у Чернівцях буде
– Доручаю включити повністю весь ресурс, всі підрядні організації, департаменти, міськШЕП, все що вам потрібно, – наголосив Віталій Михайлішин. – Доповідайте мені цілодобово, кожні 3 години, що зроблено і яка ситуація. Місто має бути забезпечено водою. Райони Чернівців, де немає води, ви повинні забезпечили підвозом води, аби жителі не відчували жодних незручностей.
Нестачу води переважно відчуватимуть мешканці найвищих точок міста, нових мікрорайонів на останніх поверхах. Але комунальники переконують, що і там забезпечать містян водою. А наступного року буде реалізовано проект з модернізації насосної станції на вулиці Чапаєва, і все місто не відчуватиме незручностей з низьким тиском.
Загалом для ліквідації наслідків аварії необхідно витратити 250 тисяч гривень.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар