
У понеділок, 21 грудня, в Новодністровську Чернівецької області відбувся пуск третього гідроагрегату Дністровської ГАЕС в рамках реалізації першої черги будівництва у складі трьох гідроагрегатів. Участь у заході взяв заступник міністра енергетики та вугільної промисловості Олександр Свєтєлік та заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Руслан Корж.
Третій, він же останній в рамках першої черги будівництва, агрегат Дністровської ГАЕС було запущено в режимі синхронного компенсатору. В рамках такого початку пускових операцій інженери монтажних організацій перевірили правильність збірки гідровузла, його механічну та електричну частину, центровку валу та підшипникових вузлів. Таким чином, було перевірено електричну систему і механічну частину генератора ГА №3. Всі випробування початку пускових операцій пройшли успішно.
Будівництво третього гідроагрегату тривало протягом двох років, повідомляє прес-служба ПАТ "Укргідроенерго". Реалізація першої черги будівництва Дністровської ГАЕС у складі трьоx гідроагрегатів розпочалась у 1989 році аж поки не було здійснено пуск першого агрегату у 2009 році. У 2013 році змонтували другий гідроагрегат та в повному обсязі верхню водойму ГАЕС.
Дністровську ГАЕС відвідало керівництво трьох областей
Для будівництва третього гідроагрегату провели колосальний обсяг організаційних та будівельних робіт. З Харкова транспортовано унікальне робоче колесо та кришки турбіни, які разом з валом турбіни, ротором та статором зібрали монтажники підрядних організацій прямо на монтажному майданчику ГАЕС. Загальна вага всіх складових агрегату перевищує 3000 тонн. Третій гідроагргат має потужність в генераторному режимі 324 МВт.
Зазначимо, Дністровська ГАЕС є одним з найбільших та наймасштабніших інфраструктурних енергетичних об’єктів, який реалізовувався в Україні за останні десять років. Він є вкрай важливим для стабільності, надійноcті та безперебійності роботи об’єднаної електричної мережі України. Його внесено до переліку пріоритетних енергетичних проектів та до оновленої Енергетичної стратегії до 2030 року. Адже добудова першої черги у складі 3 гідроагрегатів дає змогу енергетикам при заміщенні Дністровською ГАЕС енергоблоків ТЕС 200 МВт щорічно економити 125 008 тис. м3 газу, що дорівнює 48 128 тис. дол. США, а також 1 103 668 тонн вугілля, що в грошовому еквіваленті становить 99 330 тис. дол. США. А робота лише одного гідроагрегату забезпечує економію 69 078 тис. м3 газу (26 595 тис. дол. США) та 367 889 тонн вугілля (33 110 тис. дол. США) на рік.
Під час реалізації проекту кошти виділялись не лише на саме будівництво, але й на розвиток соціальної інфраструктури регіону. Реконструкція та модернізація систем тепло- та водопостачання, районний будинок культури, сучасна районна лікарня – це об’єкти, які знайшли фінансову підтримку та які забезпечено коштами за рахунок компанії "Укргідроенерго" під час будівництва цієї станції. У грудні 2013 року поблизу станції також побудовано 114-квартирний житловий будинок для співробітників ГАЕС, який рік тому здано в експлуатацію.

Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар