
Після кризи 2008 року в Україні знову набув популярності жарт про те, що курс долара у нас впливає навіть на вартість склянки соняшникового насіння.
Цьогоріч із стрибком валюти ціни пішли вгору одразу. Мало того, на Калинівському ринку продавці згадали практику 1990-х, коли товар рахували і продавали у доларах, і почали ціни вказувати у валюті. Тепер на ринку можна почути, що змішувач вартує 22 умовні одиниці, тарілка 1,4, квадратний метр тюлю продають по 8, а за туфлі, наприклад, просять 80 доларів.
- Я ось хотіла купити тарілки, запитала, скільки вони коштують, продавець відповів, що 1,4 долара за штуку, а відтак телефоном уточнив курс валюти і сказав мені вартість товару у гривнях за курсом 11,6. Інші продавці так само називали ціни у доларах і радили купували зараз те, що необхідно, бо у зниження курсу валюти не вірять. Тим паче, що це ще не означає зниження ціни, - розповідає чернівчанка Олеся М.
На Великдень Калинка у Чернівцях не працюватиме
Та попри все, напередодні Великодня покупців на ринку чимало. Люди приходять на «Калинку» за обновками до свята, а продавці щораз уточнюють ціни телефоном з власниками контейнерів і «валютниками».
Незважаючи на валютний ажіотаж, деякі продавці, здебільшого недорогого краму, намагаються ціни більше не піднімати. Мовляв, якщо піднімуть, нічого не продадуть взагалі.
- Гуртові продавці з Туреччини привозять товар за тією ж ціною, але заплатити ми за нього маємо у доларах, а він росте, як на дріжджах, - каже продавець одягу Мирослав Д. – Та незважаючи на це, цьогоріч ціни не піднімали, але заробітки наші значно зменшилися. Якщо раніше мали 15 гривень від продажу однієї речі, то тепер фактично 5. Звичайно, є такі, які спекулюють на валюті. Особливо це помітно на продавцях побутової техніки чи інших товарів, які придбали товар за долар, коли він був по 8,5, а тепер чомусь підняли вартість товару.
- Ми не знаємо, по чому будемо купувати товар, тому мусимо піднімати ціни, - пояснює продавець кераміки Едуард Краснов. – Гуртовики взагалі намагаються не збувати товар великими партіями, щоб не прогадати з ціною. Колеги з одеського ринку «7-мий кілометр» вже рахували долар по 14, коли ми ще по 12.
Віталія КОЗМЕНКО
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар