
Курси, на яких навчають надавати першу медичну допомогу, набули неабиякої популярності у Чернівцях. У Товаристві Червоного хреста такі заняття проводили завжди, та якщо раніше бажали вчитися 8-10 людей на місяць, то нині таких охочих – понад 60.
– Це 12-годинний курс, слухачі якого опановують, як правильно надавати долікарську допомогу у тих чи інших ситуаціях – при травмах голови, шиї, ураженнях грудної клітки, органів черевної порожнини, зовнішніх і внутрішніх кровотечах, відмороженнях, опіках тощо, – розповідає голова Чернівецької обласної організації Товариства Червоного Хреста України Тетяна Корнілович. – Опановуємо не лише теорію, а й розвиваємо практичні навички, послідовність дій відпрацьовуємо на манекенах, вчимося накладати пов’язки. Двогодинні заняття проводимо щодня.
Пані Корнілович каже, набуті на курсах уміння є актуальними завжди, адже непередбачуване стається щодня і у побуті, і на відпочинку, а правильно надана перша допомога у подальшому скорочує термін лікування, сприяє швидкому загоєнню ран, а іноді й рятує життя потерпілому. Так що навчання – лише на користь.
Учитися приходять різні люди – студенти, менеджери, підприємці, вчителі, викладачі, пенсіонери, звичайні робітники. Студентка філологічного факультету ЧНУ Олександра не приховує, прийшла вчитися через ситуацію в країні. Дай Боже, аби знання не знадобилися, та все ж варто бути готовим. А ось швачка Альона Мережко каже, нещодавно стала свідком нападу епілепсії у молодого хлопця, дуже розгубилася, не знала, як діяти, тому коли почула, що є курси надання долікарської допомоги, одразу записалася.
– У студентів і учнів знання ще «свіжі», такі курси є в інших навчальних закладах, а ось коли працюю зі старшими людьми, починати доводиться з азів, – розповідає інструктор Наталя Паньків.
Інструктор каже, у людей часто хибні уявлення про те, як треба надавати першу допомогу, наприклад, більшість чомусь гадає, що місце опіку необхідно одразу змастити олією, а людину, котру вдарило струмом чи блискавкою – закопати у землю.
Після завершення курсу слухачі складають спеціальні заліки. Якщо засвоїли матеріал на «відмінно» – отримують сертифікат міжнародного зразка. Дійсний він три роки, потім знання необхідно поновлювати.
Надія КАРБУНАР
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар