
У Чернівецькій школі №5, що на вулиці Лесі Українки, вирішили оригінально облаштувати подвір'я. З основи старої тополі, яку довелося зрізати, задумали зробити скульптуру й запросили митця. Вже близько місяця над дерев'яною скульптурою працює чернівчанин Сергій Кузнецов і планує до кінця тижня її завершити.
- Скульптурою займаюся все своє життя, - розповідає Сергій Юхимович. - Кілька років працював у Художньому училищі, де викладав предмет "художнє різьблення". Тепер веду уроки праці в ліцеї №4. Паралельно працюю у власній майстерні, де щодня беру до рук дерево й щось з нього майструю. Торік з напарником Володимиром Денисовим витесали скульптури "Чугайстер та Лісовичок". Презентували композицію на площі Турецької криниці, тепер же дерев'яні скульптури "живуть" в музеї під відкритим небом.
Чернівчанин Сергій Кузнецов торік з напарником Володимиром Денисовим витесали скульптури "Чугайстер та Лісовичок"
За словами скульптора, бажання вирізати скульптуру зі зрубу дерева, що на подвір'ї школи, в нього виникло несподівано, запропонував свої послуги керівництву школи і відтак з'ясувалося, що директор теж мала схожу ідею.
Домовлялися не довго, майже одразу зійшлися на тому, що це буде слон. Взяли до уваги особливості самого зрубу.
- Часто буває, що дерево саме диктує форму, - каже Сергій Кузнецов. - Це саме той випадок. Працюючи над скульптурою, намагаюся згладжувати гострі деталі. З одного боку, щоб школярі, які прийдуть на навчання восени, не пошкодили скульптуру й у них не виникало бажання перевіряти її на "міцність". З іншого - щоб було безпечно, адже деревом теж можна порізатися.
Працює скульптор фактично щодня по кілька годин, адже під палючим сонцем витісувати не ризикує. Для роботи Сергій Юхимович використовує різні за формою та розміром різці, киянку та перфоратор. Бурильним молотком виконує грубу роботу, різцями та киянкою тоншу. Інструменти, каже, збирав все життя, бо зараз дістати потрібні різці досить складно.
Наразі голова слона майже готова. Вуха, очі та хобот впадають в очі, втім майстер каже, що ще мусить допрацювати деталі. Скульптор розповідає, що чернівчани, які проходять повз, по-різному сприймають його роботу.
- Хтось підходить, роздивляється, хвалить, а хтось дивиться й запитує, що це таке, - каже С. Кузнецов. - Тоді починаю розповідати, показувати. Загалом, чи зуміла людина одразу побачити скульптуру, залежить від її образного мислення.
Буковинський митець Іван Салевич представив скульптури нереалізованих ідей
Розфарбовувати слона скульптор не радить, мовляв, фарба триматися на дереві не буде.
- Річ у тім, що дерево має коріння й постійно підживлюється водою із землі, - пояснює С. Кузнецов. - Коріння тягне вологу, на зрубі видніються молоденькі листочки. Фарба на такому дереві буде лущитися, а після першого ж дощу "злізе". Саме дерево з часом набуде одного кольору, дещо потемніє й скульптура виглядатиме набагато краще. Але це вже вирішувати керівництву школи.
У планах Сергія Кузнецова ще й лисичка з меншого зрубу, що є поруч. Навіть зобразив майбутню скульптуру на папері, але чи вирізатиме, не впевнений. Каже: "Час покаже".
Віталія КОЗМЕНКО
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар