
Влітку багато хто вирушає на природу, а є й ті, хто їде на море чи у гори своїм авто. Головна проблема, як довезти продукти до місця призначення, аби вони не зіпсувалися. Традиційні методи, наприклад, заморожування, не надто ефективні. Тому, аби зіпсовані продукти чи харчове отруєння не зіпсувало відпочинок, краще перевозити їжу в термосумці чи автомобільному холодильнику. Головне – правильно підібрати потрібний прилад.
Літраж має визначальне значення
- Вибираючи автомобільні холодильники, перш за все треба звертати увагу на літраж. В продажу є як холодильники з маленьким літражем на 10-15 л, так і з великим – близько 60 л. Тому обираючи прилад, обдумайте, що зберігатимете у холодильнику та на яку кількість осіб розраховуєте продукти, - радить продавець-консультант побутової техніки Антон Тихоліз. - Також врахуйте, що є холодильники з підставками розраховані спеціально для пляшок.
Автомобільні холодильники коштують 400-2000 гривень, а термосумки – 150-350 грн.
Холодильник може працювати від прикурювача чи розетки, або ж на акумуляторах
За формою холодильники бувають мішкового типу та контейнерні. Вони можуть працювати або від прикурювача в авто (12 Вт), або так само від розетки (220 Вт). Тому обираючи холодильник, зверніть увагу, який тип зарядки вам підійде більше. Якщо ж немає ні прикурювача, ні розетки, потрібно брати акумулятори холоду. Вони являють собою пластиковий контейнер, який заповнюється теплоємним сольовим розчином. Їх можна придбати окремо. Тим паче, що потужність у них однакова, а температура нагріву-охолодження практично не відрізняється. Пам’ятайте, що більший об’єм контейнера, то більше акумуляторів потрібно, щоб зберігалася низька температура. Аби «зарядити» акумулятор, його треба на ніч залишити у домашньому холодильнику, і він зберігатиме холод протягом 16 годин.
У дорогих холодильниках з великим літражем акумулятор може йти у комплекті. Тобто його можна зарядити від розетки чи прикурювала, і він буде тримати температуру ще приблизно 8-12 годин. Такий прилад працює за схожим принципом, як мобільний телефон. Це набагато зручніше, та коштують такі холодильники 1,5-2 тисячі гривень.
Корпус автохолодильника може мати кишеньки і висувну ручку
Наскільки зручно користуватись термосумками та холодильниками для автомобілів?
Сумка-холодильник мені потрібна для роботи, в ній транспортують вакцини. В побуті ж така річ є дуже корисною, особливо якщо любите подорожувати. Продукти тривалий час залишаються свіжими, вода прохолодною. Проте суттєвим недоліком термосумок є їхня «кусюча» ціна. Можна, звісно, знайти і нижчої вартості, проте в такому разі гарантії, що річ буде якісною і прослужить довго, не дасть ніхто.
Хоч на машині їжджу дуже часто, холодильником не користуюсь через високу ціну. Інша річ – термосумки. Вони і місця займають не багато, і зручні у використанні, особливо в далеких подорожах, коли потрібно якомога довше зберегти у свіжому вигляді продукти. Ціни на них також різні, що дозволяє придбати таку річ кожному.
Холодильні камери в автомобілях не доцільно використовувати, адже вони дуже енергозатратні. До того ж надто дорогі. А от переносні сумки-холодильники неабияк допомагають у повсякденному житті. Власне, таку річ можна зробити самотужки. Для цього необхідно змайструвати коробку і щільну кришку з речовин, які утримують температуру (пластик, пінопласт). Такий саморобний холодильник є набагато дешевшим і холодну температуру може тримати до п`яти годин.
Опитувала і фотографувала Яна МАРІЯНЧУК
Зазвичай контейнер для автохолодильників виготовляють пластиковий, хоча бувають і комбіновані моделі, де корпус обтягнутий ще й тканиною. В таких моделях бувають нашиті додаткові кишеньки. Є також комбіновані моделі холодильників, які схожі на дорожню сумку. Вони мають висувну ручку і таким чином їх легше перевозити за собою, так само вони обтягнуті тканиною і мають різні кишеньки. Такі холодильники працюють як на акумуляторах, так і від прикурювача чи розетки.
Холодильники можуть мати як простий контейнер, так і містити перегородки і відділ для пляшок. Буває також, що зверху є резервуар спеціально для однієї пляшки, котрий дозволяє не відкривати холодильник повністю, а лише кришку. Таким чином холод в холодильнику триматиметься довше.
Термосумки для великої компанії – не варіант
- Що ж до звичайних термосумок, то їх використовують лише з акумуляторами холоду, або ж можуть працювати від прикурювача в авто, - каже спеціаліст. - У них найбільший літраж становить до 35 літрів, більшого об’єму вони не бувають.
Сумка має бути твердою і стійкою до пошкоджень
Сумку-холодильник виготовляють, як правило, з міцних синтетичних тканин, які добре відштовхують воду і сонячні промені. Для зовнішньої частини сумки використовуються поліестер, нейлон або полівінілхлорид. Ці тканини легко чистяться, швидко висихають. Між внутрішньою капсулою сумки та верхньою її частиною повинна бути прокладена щільна піна, яка створює термоізоляцію, надаючи твердості і стійкості сумці.
Звертайте увагу на матеріал всередині сумки
Під час вибору термосумки зверніть увагу на внутрішню частину. Краще, аби стінки були обшиті грубим ПВХ-матеріалом зі світловідбивальними властивостями, а не простий поліетилен.
Та навіть, якщо сумка доволі якісна, все одно термін зберігання холоду в ній значно менший, ніж у холодильнику. Так, без акумуляторів холоду сумка буде "тримати" холод від 2 до 5 годин. З акумуляторами - 7-12 годин.
Термосумка має мати ручки і ролики
Якщо сумка-холодильник має невеликий об'єм, то її можна переносити вручну. Для цього достатньо широких зручних ручок з м'якими підкладками. Якщо ж сумка-холодильник велика, то бажано, аби вона була укомплектована роликами і висувною ручкою.
Автохолодильники і термосумки можуть зберігати не лише холод, а й тепло
Сьогодні автомобільні холодильники здебільшого розраховані на зберігання і холоду, і тепла. Вони зберігають температуру десь від 12 до 25 градусів нижче температури навколишнього середовища, якщо ж прилад розрахований і на тепло, то він може тримати температуру до 65 градусів. Термосумки без акумулятора так само можуть зберігати тепло. Це дуже зручно взимку, або, якщо вирушаєте у поїздку з маленькою дитиною, якій потрібно підігрівати харчування.
Що краще
Якщо ж порівнювати холодильник та термосумки, то холодильник має більше переваг. Адже навіть якщо помістити в нього акумулятор холоду і не підключати, то температура у контейнері зберігатиметься довше – він більш термостійкий. Також він буде функціональніший, оскільки може працювати від різних джерел енергії.
Уляна ДЕЛІКАТНА
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар