
Експерти ринку нерухомості вважають, що Монако, який часто називають європейським раєм, по праву займає перше місце за популярністю серед багатих людей
Другий рік поспіль найдорожчою вулицею планети визнана Авеню принцеси Грейс в Монако. За даними експертів девелоперських компаній Engel & Volkers і Knight Frank, власники апартаментів готові тут віддати $190 тис. за 1 кв.м. А пентхаус площею 334 кв. м обійдеться покупцеві в надхмарні $50 млн. Експерти ринку нерухомості вважають, що Монако, який часто називають європейським раєм, по праву займає перше місце за популярністю серед багатих людей.
"Тут живуть і відпочивають перші особи багатьох держав, найбільші бізнесмени, зірки шоу-бізнесу і спорту. У Монако 320 днів на рік тепло, море, гори, найкращі казино, найдорожчі яхти і машини. А престиж коштує великих грошей", - запевняє Микита Майхровський, експерт з нерухомості компанії "Вогні Оболоні".
Друге місце в рейтингу зайняла знаменита вулиця Шемінь де Сан-Хоспіс в курортному містечку Кап Ферра на півдні Франції, де за 1 кв. м житла можна віддати $100 тис. Така висока ціна обумовлена тим, що на курорті розташовано тільки 15 особняків. Всім відома П'ята авеню в Нью-Йорку також увійшла до трійки лідерів. Велика кількість бутиків і магазинів збільшує вартість апартаментів, яка деколи сягає $72 тис. за 1 кв.м.
Київських вулиць в списку найдорожчих поки немає. Дані агентств нерухомості свідчать про те, що вартість квартир на центральних вулицях столиці інколи сягає $20 тис. за 1 кв.м. Київ практично наздогнав австралійський Сідней, що займає останнє місце в топ-10, де за квадрат на вулиці Вулзлі потрібно викласти $28 тис.
Провідний фахівець агентства нерухомості "Ред" Ярослав Цуканов відзначає, що найдорожчою вулицею, як і раніше, є Володимирська, де ціна за 1 кв. м коливається в районі $20 тис. "Також одна з найдорожчих пропозицій зараз в Києві на вул. Шовковичній - це $1,5 млн за 106 метрів. Тобто більше $14 тис. за кв. м", - розповідає Микита Майхровський. За квартири на вулицях старого Києва, такі як Банкова, Інститутська або Грушевського, просять від $5 до $10 тис. за 1 кв.м. Хочуть чималі гроші й за житло в історичних районах. "Андріївський узвіз популярний, бо це історична цінність країни", - пояснює президент Союзу фахівців з нерухомості Олександр Рубанов. Вартість житлової площі зараз там починається від $7 тис. за 1 кв.м.
Центральна вулиця Києва - Хрещатик - в рейтинг, незважаючи на свою дорожнечу, не потрапила, тому що є власне торговельно-транспортною ареною. "90% Хрещатику - це офісні будівлі. Там дуже рідко продають або купують квартири", - пояснює Майхровський.
Жодна вулиця в інших містах України не дотягує до вартості житла в центрі столиці. В Одесі найдорожчим по праву можна назвати Французький бульвар, де за 1 кв. м просять близько $10 тис.
"В Ялті найдорожчу пропозицію можна знайти на центральній вулиці, де ціна все одно не перевищуватиме $15 тис. за 1 кв. м", - резюмує Олександр Рубанов.
Авеню принцеси Грейс (Монако Монако) - 190 тис. $ за 1 кв. м
Шемінь де Сан-Хоспіс (Франція Мис Кап Ферра) - 100 тис. $ за 1 кв. м
П’ята авеню (США Нью-Йорк 72 тис. $ за 1 кв. м -
Кенсінгтон Пелес Гарден (Великобританія Лондон) - 65 тис. $ за 1 кв. м
Авеню Монтень (Франція Париж) - 54 тис. $ за 1 кв. м
Віа Сувретта (Швейцарія Сант-Моріц) - 45 тис. $ за 1 кв. м
Віа Ромаццино (Італія о. Сардинія, Порто Кевро) - 42 тис. $ за 1 кв. м
Северн-роуд (Гонконг Гонконг) - 40 тис. $ за 1 кв. м
Остоженка (Росія Москва) - 35 тис. $ за 1 кв. м
Вулзлі (Австралія Сідней) - 28 тис. $ за 1 кв. м
За матеріалами: Дело
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар