НБУ подав до Кабміну документ із планом санаційного банку на базі Іпобанку, на баланс якого переведуть прострочені кредити українських банків замість цінних паперів
Національний банк України подав в Кабінет міністрів план створення санаційного банку, в який українські банки могли б перевести проблемні кредити.
Один з розробників документа розповів, що санаційний банк запропоновано створити "на базі одного з банків методом переведення на його баланс прострочених кредитів українських банків замість цінних паперів".
Як повідомлялося, НБУ планує створити санаційний банк на базі невеликого Іпобанку, в який 2 жовтня була введена тимчасова адміністрація.
Які саме цінні папери випускатиме банк, в НБУ не відповіли, але відзначили лише, що рішення повинен ухвалити Кабмін. Як варіанти пропонуються векселі, що приймаються НБУ в забезпечення при рефінансуванні, облігації, які забезпечені проблемними активами, а також сертифікати зі спеціальним статусом, які не враховуватимуться НБУ при розрахунку економічних нормативів. Створити санаційний банка в НБУ пропонують на основі шведської моделі, а папери випускати на 7-10 років.
За прогнозом Асоціації учасників колекторного бізнесу України (АКБУ), сукупний об'єм проблемного кредитного портфеля комерційних банків в сегменті споживчого кредитування до кінця 2009 р. може досягти 34%, що складає більше 70 млрд грн.
Експерти відзначають, що, не дивлячись на істотне скорочення (9%) загального кредитного портфеля в сегменті фізичних осіб за перші півроку 2009 р. (з 256 392 млн грн в січні до 232 796 млн грн в червні 2009 р.), зростання проблемних активів за цей же період склало приблизно 73% (з 25 639 млн грн в січні 2009 р. до 44 231 млн грн в червні). Негативна динаміка погіршення якості кредитного портфеля банків привела до зниження ліквідності, а також до катастрофічного зниження рівня доходів банків.
При цьому експерти підкреслили, що в даний час банки не відчувають проблем ліквідності, проте якість активів буде головною проблемою наступного року. Значна сума позик в іноземній валюті (58% сукупних кредитів) у поєднанні з девальвацією гривні, а також скорочення чисельності населення і реальних доходів у сфері бізнесу різко погіршують якість банківських кредитних портфелів. В результаті – формування додаткових резервів приводить до збитків банків, вважають аналітики групи "Сократ".
За матеріалами: Комерсант-Україна
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар