
Мешканці невеличкого села Киселиці на Путильщині, замість дихати свіжим гірським повітрям, вимушені вдихати сморід нечистот. Вміст каналізації з Путили зливають у річку Путилку, яка протікає через усе село.
– Найбільше смердить вранці. Ті, хто живе понад річкою, навіть вікна не відкривають, – скаржиться мешканець села Киселиці Іван. – І сморід – не єдина проблема. Водою з річки напуваємо худобу, використовуємо її у побуті. Давно обіцяли реконструювати очисні споруди, однак досі цього не зробили.
Ця ситуація виникла не вчора, люди страждають вже кілька років. Написали купу звернень до районних, обласних чиновників й навіть до Кабміну, однак там до проблеми мешканців маленького села байдужі.
– Свого часу на ремонт стічних споруд виділяли певну суму, проте так нічого й не зробили. Сморід справді дошкуляє, але більшою проблемою є те, що це може бути небезпечно для здоров'я. Останнім часом річка – чи не основне джерело води для села, бо через посуху у криницях зникла вода, – зазначив Киселицький сільський голова Петро Чев'юк.
І справді, на реконструкцію очисних споруд Путильському району виділяли гроші. Як повідомив Путильський селищний голова Іван Повідаш, три роки тому отримали 86 тисяч гривень, на які виготовили проектно-кошторисну документацію (яку, до речі, доведеться переробляти, а це – додаткові кошти). Проте грошей на реалізацію планів так і не дали.
– Зверталися з проханням виділити гроші, щоб довести розпочате до кінця, до нинішнього очільника уряду, але відповіді так і не отримали. На це потрібно 3 мільйони гривень, – додав І. Повідаш.
А тим часом функцію очистки води виконують так звані намулові поля. Як пояснив помічник санітарного лікаря Путильської райСЕС Михайло Самотийчук, вони здійснюють тільки механічну очистку води, біологічну ж – ні.
Відтак якщо у стоках будуть небезпечні хвороботворні бактерії, то вони, без сумніву, потраплять у воду.
– До Путилки стікає каналізація з лікарні, будівлі райадміністрації, школи й 15 житлових будинків. Перед святами їздили туди, аби перевірити. Виявили, що намулові площадки погано фільтрують і у воду просочується зайве. Проте дали припис ЖКГ і вони збудували дамбу. Наразі вже все гаразд, – прокоментував М. Самотійчук.
- Використання такого способу фільтрації нечистот може бути лише тимчасовим, - каже начальник екоінспекції Василь Дутчак, - доки реконструюють очисні споруди. Ідеальний варіант – очисні міні-установки.
Юлія ХОРОШУН
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар