
Люди, котрим не подобалося, як їхні імена звучать українською, віднедавна мають право зафіксувати у документах російський чи будь-який інший іноземний варіант українськими літерами. Такі зміни до порядку оформлення і видачі паспортів набули чинності у липні цього року.
Головний спеціаліст відділу паспортної роботи та громадянства управління державної міграційної служби у Чернівецькій області Юрій Албулесу пояснює – на практиці це означає, що коли людина має свідоцтво про народження, виписане російською, то без проблем зможе отримати паспорт із російським варіантом свого імені, записаним українськими літерами. Коли ж у свідоцтві ім'я записано українською, а людині раптом заманулося бути Ніколаєм, а не Миколою, то ім'я доведеться змінювати через РАЦС.
Начальник відділу державної реєстрації актів цивільного стану Чернівецького міського управління юстиції Вероніка Чепіль розповідає, останнім часом і справді батьки часто просять написати у свідоцтві про народження російський варіант імені. Найчастіше це стосується чоловічих імен Кирило, Микита, Пилип та жіночого Христина – матусі й татусі хочуть бачити їх Кірілами, Нікітами, Філіпами та Крістінами.
– Такий запис у свідоцтві про народження не суперечить чинному законодавству, однак раджу батькам добре обміркувати, яке ім'я давати малюку, адже якщо вони передумають, то змінити документи уже не вдасться. Доведеться чекати, доки дитині виповниться 14 років, і лише тоді за згодою батьків вона може обрати інше ім'я. Така процедура досить клопітна, – каже пані Чепіль.
Не суперечить законодавству, проте не відповідає здоровому глузду і є грубим порушенням чинного українського правопису – кажуть про нововведення філологи.
– У всіх країнах світу імена передають згідно національної традиції, як унормовано у правописі, і лише в Україні чомусь це є темою для суперечки, – розповідає доцент кафедри історії та культур української мови Чернівецького національного університету Наталія Колесник. – Коли транслітерують ім'я іноземця, наприклад, кажуть Міхаїл Саакашвілі, це ще можна прийняти, але якщо українець уперто хоче бути Нікітою, це ненормально.
Надія КАРБУНАР
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар