
Згідно зі ст. 63 Конституції України, особа не несе відповідальності за відмову давати показання або пояснення щодо себе, членів сім'ї чи близьких родичів, коло яких визначається законом. Новий КПК суперечить і істотно звужує зміст цієї статті, повідомляє ZN.UA.
Новий Кримінальний процесуальний кодекс України позбавив права українців на мовчання. Таку думку висловив адвокат, заслужений юрист України Олексій Баганець.
П. 3 год. 1 ст. 66 нового КПК суперечить і істотно звужує зміст названої вище ст. 63 Конституції України в частині відмови свідка давати свідчення щодо себе, близьких родичів і членів сім'ї, надаючи таке право особі відмовитися від дачі тільки тих показників, які можуть стати підставою для підозри, звинувачення в скоєнні ним, близькими родичами або членами сім'ї кримінального правопорушення.
Аналогічно новий КПК обмежує права підозрюваного, обвинувачуваного, потерпілого, що теж є грубим порушенням вимог ст. 22 Основного закону.
Діти вчитимуть Кримінальний кодекс
Також за його словами, особа, щодо якої розпочато кримінальне провадження і яке не отримало в такому кримінальному провадженні статус підозрюваного або обвинуваченого, за новим КПК України повністю позбавлена права захищатися в межах такого кримінального провадження як особисто, так і з допомогою захисника.
- Фактично особа протягом усього досудового розслідування може бути навіть не допитано як підозрювану, отже, не зможе захищатися від порушення його прав, оскільки після повідомлення особі про підозру прокурор зобов'язаний в найкоротший строк звернутися до суду з обвинувальним актом, — зазначив юрист.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар