
У проекті нового Трудового кодексу, який можуть ухвалити вже після виборів, є багато моментів, які нівелюють права працівників і дозволяють збільшувати робочий день і навантаження, розповіла доктор меднаук і заввідділом Інституту медицини праці Антоніна Нагорна.
Так, стаття 143 нового Кодексу дає роботодавцю право встановлювати 12-годинний робочий день. А загальна тривалість робочого тижня не повинна перевищувати 48 годин (зараз 40), передає ТСН.ua.
За словами експерта, проблем у цьому нововведенні декілька: по-перше, ніяк не розписані компенсації за 4 години додаткового робочого часу. А по-друге, це порушення процесу відновлення організму і прямий шлях до збільшення профзахворювань.
Випробувальний термін збільшать до 6 місяців. Фактично кожні півроку роботодавець може проводити ротацію працівників, користуючись практично безкоштовною робочою силою.
Відповідно до проекту кодексу:
- роботодавець отримує право самостійно приймати нормативні акти, обов'язкові для співробітників (нав'язати мову спілкування або запровадити в офісі обов'язкові курси англійської та збирати за них плату);
- письмове оформлення фактично існуючих трудових відносин може бути здійснено в будь-який час;
- звільнення за два тижні на малих підприємствах (раніше звільнення відбувалося за два місяці)
- контроль за процесом виконання роботи (на практиці, після проходження випробувального терміну працівник підписує дозвіл на відеоспостереження в кімнаті) тощо.
Нагадаємо, наразі проект Трудового кодексу обговорюється у парламенті.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар