
Усі пам'ятаємо, який резонанс спричинив новий податковий кодекс. Коли чимало його положень викликали не просто здивування, а обурення, адже неабияк ускладнювали діяльність підприємців. Відтак чимало малих підприємців були змушені просто припинити діяльність. Та законотворчі, вочевидь, вирішили, що цього недостатньо, тому екстримальні умови вирішили створити для усіх громадян країни, розробивши новий житловий кодекс.
- Документ порушує чимало прав людини, котрі прописані і чинними законами, і Конституцією, - розповідає правозахисник Олексій Крикливець. - Що й казати, якщо після першого читання до нього внесли майже 600 правок! Та й після них він є непридатним для існування громадян.
Документ, по суті, дублює 90% положень радянського, проте на інші десять припала низка цікавих нововведень.
Зокрема, документ пропонує провести перереєстрацію черг на житло, чітко не прописуючи, що робити громадянам, котрі були на початку черги. Відтак вони ризикують опинитися у її хвості. Далі – ще цікавіше. Проект кодексу передбачає вилучення житла, якщо воно перебуватиме в аварійному стані (навіть якщо такою буде лише одна квартира у будинку), а рівноцінна (чи хоч якась) заміна також чітко не прописана у кодексі. Крім того, фінансовим установам, котрі надавали кредит на житло, планують дозволити вилучати його, якщо людина прострочить хоч один платіж. І форс-мажорні обставини тут не допоможуть, адже у документі їх просто не передбачили.
Положення проекту житлового кодексу суперечать більше десяти нормативно-правовим актам, зокрема й Конституції УкраїниОлексій Крикливець
- Також у новому проекті пропонують створити житлово-комунальні інспекції, котрі б контролювали порушення законодавства у цій сфері, - продовжує Олексій Крикливець. - Ідея хороша, якби, згідно із цим же кодексом, інспекторам не дозволяли безперешкодно потрапляти до помешкання. І цей пункт суперечить Конституції України.
Новий кодекс передбачає і зміни у діяльності ОСББ. Скажімо, пропонує передати управління об'єднанням третій стороні. Перелік організацій, котрі зможуть "опікуватися" багатоквартирними будинками, має затверджувати Кабмін, і робитиме він це, вочевидь, на власний розсуд, адже чіткі критерії у документі не прописані.
- І це ще неповний список положень, котрі суперечать законодавству, - каже пан Олексій. - Проблема у тому, що люди просто не знають про запровадженні різних новацій, а тому не можуть нічого змінити.
Потреба у новому Житловому кодексі визріла вже давно, адже й досі ми керуємося ще радянським, датованим 80-ми роками минулого сторіччя. Наразі документ вже доопрацювали й нещодавно його внесли до порядку денного на друге читання. Проте у разі затвердження (вже доопрацьованого!) кодексу українці можуть перетворитися на кріпаків.
Ольга КРУЧКО
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар