Останній випадок тілесного ушкодження від піротехніки зареєстровано в січні 2006 року
Наталія САРБАСОВА
Sarbasova@ukr.net
“Війна” зі стихійним продажем неліцензованих піротехнічних виробів відповідними органами почала потрохи вщухати. Якщо ще два-три роки тому чернівчани могли спостерігати торгівлю петардами та ракетницями просто посеред вулиці, то сьогодні цей підпільний бізнес майже ліквідовано. Як зазначили в ГУ МНС України в Чернівецькій області, до кінця грудня 2007 року працівниками управління спільно з представниками правоохороних органів було здійснено 27 перевірок стихійних місць продажу. Рейдові перевірки здійснювали регулярно впродовж усього року, але з наближенням різдвяно-новорічних свят цьому питанню приділили посилену увагу.
За результатами перевірок до адміністративної відповідальності притягнуто 49 осіб, в яких вилучено 120163 штуки піротехнічної продукції. Про це кореспонденту «Погляду» повідомив старший інспектор сектору розвитку системи УМВС України в Чернівецькій області Віктор Столяр.
За словами помічника начальника ГУ МНС у Чернівецькій області Олексія Смирнова, стихійна торгівля несертифікованою продукцією піротехніки за останні два роки набагато зменшилася.
– Звичайно, що ми не можемо охопити одразу всі місця стихійного продажу. Завдання працівників ГУ МНС полягає у перевірці наявності усіх документів та дотримання вимог пожежної безпеки. Вилучати нелегальну продукцію мають право представники правоохоронних органів, – розповідає О. Смирнов. – Наразі підробляють усі види піротехнічних засобів, та найнебезпечнішими є ті, які мають явні зовнішні ушкодження.
До речі, за останні два роки випадків некоректного використання піротехнічних засобів виявлено не було. Головний лікар обласної комунальної установи лікарні «Швидкої допомоги» Віктор Халатурник повідомив, що останній випадок тілесного ушкодження внаслідок використання піротехніки було виявлено в січні 2006 року.
– Три випадки, які були зареєстровані на початку 2006 року, не мали серйозних ускладнень. Насамперед, постраждалі отримали поверхневі опіки, – розповідає В. Халатурник. Також він застережив, що внаслідок використання піротехнічних засобів, людина може позбутися кінцівки. Аби не сталося найжахливіше, треба дотримуватися інструкцій щодо використання піротехнічних засобів та правил пожежної безпеки.
Нагадуємо, що в Чернівецькій області право на продаж піротехнічної продукції мають 24 підприємства, при перевірці яких порушень виявлено не було.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар