Пристойний «тепловиробник» і кімнату нагріє, і електроенергію зекономить
Надія КАРБУНАР
karbunar@i.ua
Узимку особливо часто пригадується побутовий анекдот:
– Васю, скажи мені щось тепле.
– Батарея!
Навряд чи дружина була задоволена таким компліментом, так само, як і більшість із нас теплом власних батарей. Втомившись мерзнути, ми найчастіше вирішуємо купити обігрівач. Товар нині не дефіцитний, але завдання це не полегшує, бо вибір досить великий. Отож, що треба знати, вирушаючи за «додатком до батареї».
Масляні обігрівачі: розмір, потужність, корисні функції
– Найбільш популярними зараз є масляні обігрівачі виробництва США та Італії, – розповідає консультант одного із магазинів побутової техніки Ян. – Вони різні за розміром, потужністю та функціональністю.
Від потужності залежить площа, яку зможе обігріти прилад. Скажімо, обігрівача в 1-1,5 кіловата вистачить на площу до 20 квадратних метрів. Якщо ж кімната більша, то й апарат потрібен потужніший – від 2 кіловат і вище.
Масляні обігрівачі можуть мати такі корисні додатки, як термовентилятор і термостат. Вентилятор допоможе швидко нагріти повітря безпосередньо біля вас, а обігрівач у цей час працюватиме над підвищенням температури в кімнаті. Функція термостата полягає в тому, щоб вимкнути прилад, коли він нагріється до певної температури. І доки обігрівач зберігатиме тепло, він залишатиметься вимкненим. Як тільки його температура знизиться на 10 градусів, термостат знову «змусить» апарат продовжити обігрів. Наявність термостата дозволяє суттєво економити електроенергію, каже Ян. Тому варто надавати перевагу обігрівачам саме з наявністю цього пристрою, хоч вони й коштують десь на 100 гривень дорожче.
І для вибагливих естетів – кольорова гама обігрівачів досить різноманітна – від стриманого сірого до теплого помаранчевого чи насиченого вишневого.
Світловий обігрівач для нетерплячих, а настінний – для мам із малюками
Останнім часом популярності зажили світлові обігрівачі. Вони економні (споживають як мінімум удвічі менше енергії, ніж масляні) та швидко нагрівають повітря, проте мають і мінуси, наголошує Ян. Зокрема, обігрівають лише ту площу, на яку спрямовані. Тож аби нагріти всю кімнату, його доведеться час від часу пересувати з місця на місце.
Матусі, які мають вельми непосидючих нащадків, цікавляться настінними обігрівачами, розповідає Ян. Вони досить симпатичні, компактні та й усюдисущим малюкам до них не дістати. Але настінні обігрівачі не дуже потужні й здатні обігріти приміщення площею до 10-15 квадратних метрів.
Ціни на обігрівачі різні – від ста до семисот гривень. Пристойний апарат можна купити гривень за триста, запевняє Ян. До речі, повітря вони не сушать, цим грішать тільки тепловентилятори. Тому разом із останніми варто придбати паровий іонізатор, який зволожить повітря в приміщенні. Тож краще одразу «розоритися» на обігрівач.
Підпис до фото:
Аби зігрітися, зовсім не потрібно два обігрівачі. Достатньо одного, але якісного. Фото Іллі Перогана
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар