
Такого короткого сесійного засідання Чернівецька обласна рада певно не бачила за свою історію. Буквально за кілька хвилин пакетом розглянули чотири питання, зокрема «Про обласний бюджет на 2014 рік». І усе це відбувалось на тлі домовленостей опозиції та влади, розібраних за лічені години барикад і запевнень у власній перемозі.
Хоча ще напередодні опозиційні депутати заявляли, що над бюджетом необхідно ретельно попрацювати, внести низку доповнень та змін. Натомість, із 87 присутніх народних обранців за кошторис краю проголосували 85 присутніх.
Бюджет Чернівців на 2014 рік: Коштів вистачить на хліб та воду
Провладні депутати заявляли, що без бюджету області заморозять соціальні виплати, і Буковина буде змушена жити за бюджетом 2013 року.
Коментар фінансиста
Цьогорічний бюджет більш реальний, ніж минулого року. Наразі. Як ви бачили, на понад 90 % забезпечені фінансуванням захищенні статі бюджету, ніж торік. Щодо коштів на соціально-економічний розвиток регіону, то їх наразі немає. Скільки їх надійде в область – наразі ніхто вам не скаже. Додатково мають бути виділені кошти постановою Кабінету міністрів, а це 3 мільярда на Україну. Скільки отримає область – залежатиме від депутатів Верховної Ради від нашої області, скільки вони зможуть вибити.
– Бюджет ухвалено без обговорення, без дискусії. Адже край повинен мати кошторис, щоб люди були соціально захищені, було фінансування на різні проекти тощо, – вважає депутат облради від Партії регіонів Георгій Галиць.
Щоправда, як і кожного року, до бюджету вноситимуть корективи. Усе залежатиме від розміру субсидій та дотацій з держбюджету. Якщо такі, звісно, взагалі будуть.
– Будуть зміни до бюджету області впродовж року, як це відбувається постійно, все залежатиме від міжбюджетних трансферів, – розповів голова постійної комісії обласної ради з питань економіки, бюджету та інвестицій Михайло Березовський. – Які будуть їхні розміри – наразі передбачити неможливо. Зараз, за моєю інформацією, Кабмін виділив нашій області субвенцію розміром 19 мільйонів як різницю на тарифи за тепло-, водо-, електро- та газопостачання.
Щодо, власне, бюджету, то він, за словами депутата, на 80-82% дотаційний. А дохідна частина бюджету області на 50-57% формується з податку з доходів фізичних осіб. Себто, хай там як, існує держава за рахунок платників податків, на яких влада звикла не зважати і не помічати.
Водночас опозиція критикує ухвалений бюджет області, адже там не враховано чимало нюансів, наприклад, що будуть фінансувати наступного року.
– Не було переліку об’єктів, які планують фінансувати цього року. Бюджети недолугі і ми їх постійно переглядаємо, – зауважив депутат обласної ради Руслан Мельник. – Щодо додаткових надходжень, то у держбюджеті передбачено 3 мільярди, які розподілятимуть у ручному режимі і ми, можливо, з цих грошей отримаємо 50 мільйонів, пропорційно до кількості населення.
Бюджет Буковини зріс на 18% у порівнянні з показниками 2013 року
Зважаючи на домовленості між владою та опозицією, внести якихось змін чи поправок до бюджету було неможливо. У кращому разі їх розглядатимуть впродовж року, якщо сторони конфлікту знайдуть компроміс.
– Бюджет області не досконалий і треба врахувати чимало зауважень та змін, – переконаний депутат від ВО «Свобода» Віталій Мельничук. – Без цього ухвалювати його не варто було. Адже доведеться постійно його коригувати.
Олексій МИКОСЯНЧИК
Бюджет Чернівецької області на 2014 рік
Дохід – 2 млрд. 380 млн. 334 тис.
Податок на доходи фізичних осіб – 175 мільйонів 277 тисяч
Податок на прибуток підприємств – 28 тисяч
Збори та плата за спеціальне використання природних ресурсів – 9,7 мільйона
Адміністративні збори та платежі – 12 мільйонів
Дотація – 568,8 мільйона
Субвенція – 1,5 мільярди
Видатки – 2 млрд. 379 млн. 651 тис.
Охорона здоров’я – 388,4 млн. – 364,9 млн.
Освіта – 256,3 млн. – 239,6 млн.
Соцзахист та соцзабезпечення – 80,8 млн. – 67,3 млн.
Культура і мистецтво – 72,5 млн. – 36,7 млн.
Будівництво – 30,2 млн. – 5 млн.
Транспорт, дорожнє господарство тощо – 27,4 млн. – 35 млн.
Фізична культура і спорт – 15 млн. – 13,1 млн.
Державне управління – 4,4 млн. 4,3 млн.
Ліквідація наслідків надзвичайних ситуацій – 900 тисяч – 960 тисяч
ЗМІ – 709 тисяч – 830 тисяч
Сільське господарство – 180 тисяч – 120 тисяч
Інші видатки (переважно бюджетам інших рівнів) – 1,5 млрд. – 1,2 млрд.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар