
Депутати місцевих рад навіть після об’єднання територіальних громад не мають додаткових повноважень. Їх ніхто не розширював. Об’їхав пів-України і бачив лише гасла, спрямовані на державний рівень – пенсії, тарифи, газ, електроенергія, зарплати, армія та війна. Партії ведуть парламентську виборчу кампанію, а не місцеву. Очевидно, вони готуються до позачергових виборів до Верховної Ради, - вважає юрист, експерт з місцевого самоврядування та конституційного права Борис Руснак.
Кандидати та партії або не розуміють, з чим йдуть до виборця і що йому обіцяють, або займаються голим популізмом. Це одна зі складових пропаганди. Але не потрібно забувати, що люди будуть вимагати вирішення саме цих питань.
Чомусь ніхто не хоче розуміти, що закон про місцеве самоврядування ніхто не змінював. В бюджетному кодексі передбачені більші надходження для об’єднаних громад – це єдиний момент. Але це не повноваження, а бюджетне забезпечення.
Окрім того, значну роль тут грають так звані політтехнологи та політконсультанти. Вони радять те, в чому взагалі не розуміються. Риторика на цих виборах взагалі не має місцевого забарвлення. Порушуються не ті проблеми.
Окрім того, часто навіть самі кандидати не володіють питанням. Молоді не знають, які повноваження має місцева рада, а кандидати з досвідом свідомо маніпулюють цим. Тобто намагаються перейняти на себе повноваження парламенту. Дехто цілком свідомо вважає, що зможе на сесії міської ради порушити та ухвалити питання про контрактну армію.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар