
Сьогодні на українських дорогах ситуація вкрай складна. Щодня в аваріях гинуть люди, а відбувається це переважно через елементарне нехтування правилами дорожнього руху. Інколи здається, що про обмеження швидкісного режиму дехто з водіїв навіть не чув.
Багато йшлося про встановлення камер відеонагляду та фіксації порушень. Проте віз і нині там. Але з 8 жовтня 2018 року патрульна поліція почала використовувати пристрої вимірювання швидкості TruCam у місцях концентрації дорожньо-транспортних пригод – переважно на трасах державного значення.
Щодо нашої області, то наразі такі екіпажі будуть патрулювати з приладами на одній трасі – на Львів
Упродовж цього тижня патрульні використовуватимуть TruCam тільки в пілотному режимі і не притягатимуть водіїв до адміністративної відповідальності після виявлення порушень з допомогою приладів.
- Портативний пристрій вимірювання швидкості TruCam використовуватимуть тільки на ділянках доріг, де встановлені відповідні дорожні знаки, а перелік таких місць буде у відкритому доступі, - повідомляють в Міністерстві внутрішніх справ України.
Водночас у місцях фіксації порушень швидкісного режиму також будуть перебувати службові транспортні засоби із увімкненими маячками синього кольору в обов'язковому порядку.
Щодо нашої області, то наразі такі екіпажі будуть патрулювати з приладами на одній трасі – на Львів.
- На дорозі національного значення Н-10, сполученням Стрий – Івано-Франківськ – Чернівці – Мамалига, Патрульна поліція Чернівців почала використовувати засоби контролю за дотриманням водіями встановлених швидкісних режимів – лазерні пристрої для вимірювання швидкості TruCam у місцях концентрації ДТП та на аварійно небезпечних відрізках дороги, - повідомив керівник Патрульної поліції Чернівців Артур Шкроб. - Про використання TruCam патрульними будуть повідомляти дорожні знаки, що попереджають водіїв про ведення фото- та відеофіксації порушень. У місцях, де патрульна буде фіксувати порушення швидкісного режиму, стоятимуть службові автомобілі з увімкненими проблисковими маячками синього кольору. Пристрій TruCam має спеціальний алгоритм шифрування, що унеможливлює втручання в систему чи будь-яке коригування даних.
Також служба моніторингу департаменту патрульної поліції буде контролювати кількість складених адміністративних матеріалів та кількість збережених відео.
Щодо ділянки траси, на якій працюватимуть чернівецькі патрульні, то це орієнтовно від села Оршівці і до Чернівців (з 206 по 231 кілометр).
Як повідомив співробітник прес-служби Патрульної поліції Ігор Пастух, на цій ділянці працюватиме не один патруль, а кілька. І вже з наступного тижня вони почнуть штрафувати водіїв-порушників.
Нагадаємо, що днями Кабмін дозволив використання засобів фото- і відеофіксації порушень правил дорожнього руху в автоматичному режимі. Відповідною постановою уряд розширив перелік типів технічних засобів, які можуть використовувати для контролю безпеки дорожнього руху. Контроль безпеки дорожнього руху до цього можна було здійснювати винятково за допомогою засобів дистанційного вимірювання швидкості руху транспортних засобів, таких як TruCаm, або «Візир».
Щоправда, у Міністерстві внутрішніх справ визнають, що «це не означає, що вона почне працювати в повному обсязі одночасно скрізь».
Олесь ЗАДНІСТРОВСЬКИЙ
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар
Слышишь, Маша, наконец-то выдали волшебные палочки. Евробляху куплю с магнитофоном, пошью себе костюм с отливом и в Ялту.
А где здесь доллары выходят?
Не переживай, сейчас приедут.