
Іменем революції нині в державі виправдовують усе, навіть найбільш безглузді та абсолютно абсурдні рішення. Нові старі можновладці так сильно хочуть вислужитися перед тими, чия кров відкрила їм шлях до високих кабінетів, що вдаються до крайнощів та доходять часом до абсолютного абсурду. Не будемо зараз згадувати всіх законодавчих маразмів новопризначених керівників, їх, вочевидь, буде ще чимало (у цьому, на жаль, вони мало чим різняться від попередників). Зараз чимало запитань викликало рішення щодо надання житла та величезних грошових компенсацій постраждалим під час сутичок на майдані та родинам тих, хто там загинув. Звісно, ніхто не сперечається, що це річ потрібна і допомогти треба. Проте в умовах, коли казна порожня, грошей немає навіть на те, аби заплатити людям пенсії та зарплати, а економіка, яка і до того на ладан дихала, зараз ледве працює, такі щедроти виглядають, як бенкет під час чуми. А тим паче, коли роздають їх поза чергою, нехтуючи тими, хто чекає на таку ласку десятки років.
Наприклад, житло. Зараз лише у Чернівцях на квартири чекають, за інформацією начальника відділу обміну, розподілу, обліку та бронювання житла Чернівецької міськради Василя Гураля, 8 тисяч чернівчан, серед них 1300 «чорнобильців», 300 із яких потребують нове житло негайно. А ще є афганці, багатодітні родини, які туляться у напівзруйнованих будинках і багато інших. І чекають вони на свої квадратні метри не один десяток років. А зважаючи на те, що соціального житла у місті вже давно не зводять, а черга зменшується зі швидкістю 1-3 квартири на рік, багато хто може так і не дочекатися.
Поліпшення житлових умов потребує і родина загиблого під час найбільш кривавих сутичок на майдані Олександра Щербанюка. У двокімнатному будинку зараз прописано 4 осіб – дружина, син, повнолітня донька та бабуся.
– Маємо доручення міськради про розгляд питання щодо надання житла родині Щербанюків. Наразі збираємо відомості та документи, з’ясовуємо, на яке житло вони можуть розраховувати, та шукаємо, де його взяти, – прокоментував В. Гураль.
Запитання виникають і щодо сум компенсацій для постраждалих. За інформацією заступника начальника управління праці та соціального захисту населення Чернівецької ОДА Юрія Півня, згідно із відповідним законом, ухваленим 21 лютого цього року, родинам загиблих на майдані виплатять по мільйону гривень компенсації, тим, хто отримав важкі тілесні ушкодження – 700 тисяч, із пораненнями середньої важкості – по 500 тисяч кожному, із легкими пораненнями – по 200 тисяч гривень.
Ці величезні суми виплатять із резервного фонду дербюджету. Цей фонд є таким собі НЗ (недоторканний запас), кошти з нього беруть тільки у разі крайньої необхідності. Наприклад, 2010-го звідти виділяли 5,5 мільйона гривень на ліквідацію наслідків повені на Буковині. Зараз там є 1,5 мільярда гривень. Здійснивши просту калькуляцію, стає зрозуміло – така щедрість можновладців просто спустошить цей запас. І якщо, не дай Боже, завтра десь станеться лихо, постраждалим допомагати буде нічим і вони залишаться зі своєю бідою сам на сам.
Надання зазначених пільг є ще більш незрозумілим з огляду на домовленості з МВФом. Нагадаємо, кредит нам дають лише за умови виконання низки вимог, ключовою з яких є скасування абсолютно всіх пільг населенню.
Юлія ХОРОШУН
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар