
Віднедавна стало популярним написання петицій до органів влади. Електронні звернення почали з’являтися і на сайті Чернівецької міськради. Серед них є такі, що варті уваги влади, та буває доходить до абсурду. Адже тему звернень ніхто не обмежує.
Зрозуміло, що велика кількість звернень до органів місцевого самоврядування свідчить про те, що у громади є багато проблем, які потребують розгляду та вирішення. Однак, мабуть, не всі автори розуміють, що електронне звернення аж ніяк не відрізняється від будь-якого іншого, і його публічність не означає, що це побажання виконають. Не допоможуть сотні зібраних підписів.
Серед петицій є такі, що не набирають жодного голосу. Наприклад, «Встановлення двох ліхтарних стовпів по вул. Рівненська біля новобудови під номером 10». Або такі: «Городяни пропонують всіх депутатів, мера та його заступників перевірити на детекторі брехні», а ще, щоб один із депутатів міськради очолив ЖРЕП, щоб у місті не білили вапном дерева тощо.
У міськраді вважають, що електронне звернення має переваги над письмовим. Адже воно – публічне.
– Чернівчани мають розуміти, навіть якщо петиція набрала певну кількість голосів, це не означає, що вона буде зреалізована, – зазначив міський голова Чернівців Олексій Каспрук. – Наприклад, є петиція щодо ремонту вул. Гонти. Міська рада погоджується, це потрібно зробити. Відповідно ця вулиця буде включена у перелік робіт наступного року. А, наприклад, петиція щодо ремонту вул. Рівненської, не все так просто, бо тут ведеться забудова. У планах - прокладання великої кількості мереж, тому вкласти у ремонт вулиці нині десятки мільйонів гривень, аби вона за п’ять років була знищена, неефективно.
Чернівчанка Валентина каже, що у неї теж є запитання до влади. Та вона не вірить, що її електронне звернення розглянуть та виконають. Крім того, органи самоврядування повинні без нагадування городян вирішувати проблеми у місті, вважає жінка.
Зрозуміло, що підготувати петицію та зібрати 250 голосів для її розгляду значно простіше, аніж зібрати живі підписи. Опріч цього, це полегшує оперативно звернутися до влади. Письмові звернення на підставі відповідного закону теж мають силу і їх ніхто не скасовував. Тому якщо ваше письмове звернення зареєстровано у будь-якому владному органі, обов’язково у визначений термін мають надати письмову відповідь.
Ольга МАКСИМЮК
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар