• УКР
  • РУС
  • vidido.ua
  • pogliad.ua
  • Транспорт
  • Нерухомість
  • Каталог фірм
Pogliad.ua – Понеділок, 23 Квітня 2018
  • Новини 
    • Чернівці
    • Буковина
    • Україна
    • Світ
    • Політика
    • Гроші
    • Інтерв'ю
    • Кримінал
    • Здоров'я
    • Освіта
    • Культура
    • Спорт
    • Архів
  • Фото
  • Відео
  • Блоги
  • Афіша
  • Знижки 
    • Авто
    • Побут
    • Будівництво
    • Гардероб
    • Продукти
    • Послуги
    • Різне
  • Конкурси 
    • Вікторини
  • Life 
    • Авто
    • Леді
    • Кухня
    • Історія
    • Наука
    • Відпочинок
    • Поради
    • Цікаве
  • Прес-релізи
X
Пошук по сайту
Додати
X
Додати оголошення / новину
Новину на pogliad.ua
Оголошення на vidido.ua
Оголошення в газету Від і дО
Розміщення інформації на ресурсах Від і дО
X

Нове фото


Форма заявки

X
Розміщення оголошення за допомогою форми - це зручний спосіб, який економить Ваш час. Після заповнення заявки з Вами зв'яжеться оператор "Від і дО" з 9-00 до 18-00.
Увага! Останній термін подачі оголошення через сайт - вівторок, 18 год.



Дякуємо за ваш відгук!

Після ДТП померла людина, а винуватець досі на волі

Чернівці
20.02.2010 | 17:11
25
3016
Коментувати
Поділитись
Facebook Google+ Twitter Viber Telegram Whatsapp
Роздрукувати
Після ДТП померла людина, а винуватець досі на волі
A A A
Особа винуватця відома, проте затримувати його не поспішають
Вікторія ДОСКОЧ doskoch@ukr.net Мешканка Чернівців Ірина Гончарук розповіла «Погляду», як у Чернівцях, на її переконання, прикривають водія-порушника, через якого вона та донька стали інвалідами, чоловік – від отриманих травм помер, а старший син лікувався від депресії у неврологічному відділенні психлікарні. 39-річна жінка, яка потребує негайної операції на обличчі та змушена одна виховувати малолітню доньку й сина, прийшла до редакції, бо вважає її останньою надією на допомогу. До правоохоронців, які, зважаючи на особливості професії, мали би з’ясувати причину аварії та покарати її винуватців, згідно із чинним законодавством, наша співбесідниця довіру втратила. І, за словами постраждалої, для цього у неї є чимало підстав. «Погляд» вирішив з’ясувати, як сталося, що особу водія, якого офіційно підозрюють у злочині, слідчі знають ще з часу ДТП, а саме три місяці. Проте він досі не має статусу підозрюваного, а основний речовий доказ, авто, навіть не доправлено на штрафмайданчик. «Внаслідок ДТП помер чоловік, а син потрапив до психлікарні» – Першого листопада 2009 року я із чоловіком, донькою та двома нашими родичами поверталися із санаторію «Брусниця». За кермом авто був родич чоловіка, який на в’їзді до Чернівців рухався зі швидкістю близько 40 км/год. Ця інформація є у рапорті інспектора групи оформлення ДТП та дізнання ВДАІ УМВС. На мості через річку Прут, який з’єднує вулиці Гагаріна та Хотинську, ми помітили, що авто марки БМВ стрімко виїхало на нашу смугу руху. В результаті зіткнулося із «Жигулем». Не знаю точно, на якій швидкості їхало авто (ця інформація знову ж таки у рапорті), можу лише припустити, що на великій. Адже нас із розбитого «Жигуля» витягували працівники МНС з допомогою спеціального пристрою для розрізання металу. Нас доправили до обласної лікарні (із п’ятьох осіб, які були у авто) я, чоловік та донька постраждали найбільше. Чоловіка відвезли до реанімаційного відділення, що на Фастівській, мене із донькою – до дитячої обласної лікарні. У шестирічної Насті була забійна рана голови, забій підшлункової залози та розрив селезінки. Вже там один із лікарів, побачивши моє обличчя, порадив негайно зробити знімок. Річ у тім, що від шоку я навіть не відчувала власного болю. Коли ж зробила знімок, жахнулася. У мене виявили двосторонній перелом нижньої щелепи. Тож мене оформили на стаціонарне лікування. Зараз через травму у мене хитаються зуби, навіть не можу повноцінно розмовляти. Лікарі відправляють на ще одну операцію, проте її роблять у Львові. Після неї на обличчі залишається великий шрам, якого можна позбутися лише з допомогою пластичної операції. Все це вимагає чимало часу та коштів. У чоловіка після аварії лікарі констатували закриту травму черевної порожнини з розривом селезінки, закритий перелом лівої стегнової кістки та розрив брижі тонкої кишки. Через декілька тижнів, не витримавши численних операцій, він помер. Пам’ятаю, коли нас привезла до лікарні «швидка», до мене постійно підходив один чоловік, цікавився моїм станом, давав гроші, розпитував у лікарів, що буде зі мною та дитиною. Згодом з’ясувалося, що це був випадковий свідок трагедії, який добровільно поїхав із нами у «швидкій», аби хоч якось допомогти. Мене здивувало, чому у рапорті інспекторів ДАІ немає його свідчень, адже лікарям він повідомив, що є свідком ДТП, розповіла Ірина. Після жахливої аварії у сім’ї Гончаруків сталася ще одна трагедія. 16-річний син постраждалої, дізнавшись про ДТП та його наслідки, спочатку почав заїкатися і, зрештою, через сильний емоційний стрес потрапив до неврологічного відділення психлікарні. Як зізналася Ірина, того фатального дня син всю ніч чекав на батьків та молодшу сестру вдома. Про трагедію йому повідомили лише вранці. Особу водія-порушника інспектори ДАІ знають з часу ДТП Про те, що у порушенні кримінальної справи щодо аварії відмовлено, Ірина Гончарук дізналася випадково, коли пішла до обласної прокуратури поцікавитися, як відбувається розслідування. Ця звістка приголомшила жінку, яка за цей час вже похоронила чоловіка та змушена доліковувати себе і дітей від наслідків аварії (та й письмово її не повідомили про припинення слідства). Інспектор навіть не дочекався завершення лікування постраждалих у ДТП, а отже визначення ступеня важкості тілесних ушкоджень. Відтак жінка написала заяву на ім’я обласного прокурора з проханням переглянути матеріали справи. Кримінальну справу таки порушили, щоправда, через три місяці після аварії та чомусь не стосовно особи, а за фактом ДТП. Слідчий СУ УМВС області Б. П. Бандуровський офіційно визнав, що в діях водія БМВ є всі ознаки злочину, проте кримінальну справу порушено за фактом. «Підставою для порушення кримінальної справи є матеріали дослідчої перевірки, у яких є достатньо даних, що вказують на наявність в діях водія ознак злочину, передбачених ст. 286 ч. 2 ККУ» (Із Постанови про порушення кримінальної справи за 28 січня 2010 року). Юридичною мовою це означає, що вищезгаданий водій не є навіть підозрюваним. Хоча, згідно із ч. 2 ст. 98 КПК України «Якщо на час порушення кримінальної справи встановлено особу, яка вчинила злочин, кримінальну справу порушують щодо цієї особи». Також у цій постанові, чомусь згадано лише про двох постраждалих під час ДТП, а саме Ігоря та Анастасію Гончаруків. І жодного слова немає про Ірину Гончарук, чиї дані є у рапорті інспектора групи оформлення ДТП та дізнання ВДАІ УМВС області. Тож не зрозуміло: її прізвище загубилося через неуважність, чи це свідома бездіяльність та спроба затягнути справу. Співбесідниця «Погляду» каже, що коли вона перебувала на стаціонарному лікуванні в обласній лікарні, до неї підійшов інспектор ДАІ і сказав, щоб вона сама зверталася до судово-медичних експертів, аби вони засвідчили ступінь важкості травм. Зі зрозумілих причин жінка це не змогла зробити. Де дівся основний доказ ДТП – авто Як вдалося з’ясувати «Погляду», БМВ, яке здійснювало обгін на мості з виїздом на смугу зустрічного руху, досі не на штрафмайданчику. Та, згідно із правилами дорожнього руху, затвердженими постановою Кабміну, така поведінка водія є беззаперечним та грубим порушенням правил дорожнього руху. Де авто нині – невідомо. Хоча для слідства цей транспортний засіб є основним доказом та важливим елементом об’єктивного розслідування. Після таких дій слідчих Ірина намагається звернути увагу на свою проблему численними скаргами, зокрема до Служби внутрішньої безпеки УМВС області, МВС та Генерального прокурора України. Тепер жінка вимагає покарати не лише винуватця ДТП, а й працівників правоохоронних органів, які, на її думку, недобросовісно розслідували справу і досі не вилучили навіть речового доказу – авто. Адже водій іномарки мав достатньо часу, щоб перешкодити технічній експертизі. У слідчому управлінні УМВС області «Погляду» пояснили, що кримінальну справу порушено через три місяці після аварії, оскільки спочатку органи дізнання не побачили причин для розслідування. Після втручання обласної прокуратури, кримінальну справу було порушено за фактом ДТП. Слідчі мають провести автотехнічну експертизу та за її результатами визначити особу водія-порушника. Той факт, що авто три місяці було у вільному користуванні винуватця ДТП і його могли продати, слідчих не лякає. Якщо потрібно буде, ми його знайдемо, запевнив начальник слідчого управління УМВС Валерій Склянов. Довідка Згідно ч. 2 ст. 286 ККУ (порушення ПДР, що спричинило потерпілому смерть або заподіяло тяжке тілесне ушкодження) передбачає покарання від 3 до 8 років ув’язнення з позбавленням права керувати транспортним засобом на термін до трьох років.

Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter

igor (igor)
X
Орфографічна помилка в тексті:

Залишити коментар

Мінімальна довжина коментаря 5 символів  Вихід
Unknown user
STREPS
STREPS 18.02.2010 10:36:00
Это ужасно! куда мы катимся? делают что хотят. и прессы не боятся и закона. такие боятся только народных мстителей, которых они называют психами.
Відповісти
XTRADE
XTRADE 18.02.2010 10:54:37
Покойный муж скорее всего находился справа от водителя (это так мысли вслух).----------------------------------------------------------------------------------------------------------Женщине надо обратиться еще в "Критичну точку" или типа того, чтоб вся Украина увидела.Заодно возьмут интервью у водителя Бумера.
Відповісти
jakobz
jakobz 18.02.2010 13:14:04
цю країну наповнюють виродки. Ми котимося в велику дупу і через декілька років простих смертних будуть просто на вулицях розстрілювати...
Відповісти
Андропов
Андропов 18.02.2010 13:28:17
Населення утримує можновладців та працівників правоохоронних структур для того, щоб вони якраз надавали допомогу мешканцям, які потрапили в подібну ситуацію. З усіх хто отримує гроші за рахунок наших податків, в даному випадку, зі своїми обовязками справились лише медики . Що будемо робити з рештою, панове?
Відповісти
спостерігач
спостерігач 18.02.2010 14:49:16
Як на мене, тут вже дуже "згущено" фарби". .. я знаю водія, який потрапив у подібну ситуацію... і на нього так же навішали все ,що було і чого не було... хоча, він і допоміг сімї із лікуванням, потім із похоронами, оплатив всі рахунки .які йому виставляли, хотів ппо-людськи просто допомогти тим, кому завдав школди... А сьогодні, у такий час є багато недобросовісних людей, які хочуть навіть зі смерті близької людини знайти вигоду, забезпечити собі майбутнє. І сумніваюся, що той водій ніяким чином не допоміг сімї із лікуванням, похоронами... Але мати совість має кожен...
Відповісти
kritik
kritik 18.02.2010 17:01:33
Цікаво наступне:1. Що це за перелом щелепи такий, що його декілька годин не відчуваєш, а дізнаєшся про нього тільки зробивши знімок і який лікується операцією;2. Що це за "добрий дядя" - "до мене постійно підходив один чоловік, цікавився моїм станом, давав гроші, розпитував у лікарів, що буде зі мною та дитиною. Згодом з’ясувалося, що це був випадковий свідок трагедії, який добровільно поїхав із нами у «швидкій», аби хоч якось допомогти" - може Робін Гуд...3. Якщо справу розслідує УМВС то чого пані Ірина "чисто випадково" зайшла в обласну прокуратуру поцікавитися ходом справи?На мою думку стаття - ЗАКАЗУХА (при чому далеко не найвищої якості)
Відповісти
Кручко Ольга
Кручко Ольга 18.02.2010 18:23:57
To kritik: А ви, очевидно, водій БМВ?
Відповісти
kritik
kritik 18.02.2010 18:52:05
To Ольга: На БМВ ще не заробив. Невже людей не дивують такі відверті "ляпи"? Чи можливо ви, Олю, з тих людей, які сідають в будь-яку "швидку" з невідомими Вам людьми і в лікарнях купуєте їм ліки за власні гроші? Чи може Ви думаєте, що в прокуратуру, як в довідкове бюро, можна зайти і дізнатися про справу яка знаходиться на розслідуванні в міліції. Я не знаю що там сталося і хто винен, але я аналізую те що читаю...
Відповісти
Кручко Ольга
Кручко Ольга 18.02.2010 19:39:01
To kritik: Відверті ляпи – це коли люди, які мають захищати закон, порушують його. Уважніше почитайте статтю та пошукайте ляпи у діях інспекторів ДАІ. Чи ви в цьому не зацікавлені? Зазвичай люди, які когось звинувачують у «заказусі», самі цим займаються. Ще ніхто не відміняв кримінальну відповідальність за ДТП, тим більше з такими наслідками.
Відповісти
тікотак
тікотак 18.02.2010 21:10:10
Ніщо і ніхто в нашому житті не застрахований від подібного випадку. Варто тільки опинитися не в той час, не в тій ситуації. Усе в Божих руках і діяти треба за Божими законами. І кожному воздасться своє.
Відповісти
peacemaker
peacemaker 19.02.2010 10:30:09
Судя по всему Ольга никто иная как автор статьи, а во всем остальном, я согласен с kritikom, очень много неточностей в рассказе госпожи Ирины!
Відповісти
Кручко Ольга
Кручко Ольга 19.02.2010 11:31:19
To peacemaker: Аналитик из Вас не очень, так что прийдётся Вас разочаровать. Я отнюдь не автор материала, а такой же читатель, как и Вы. Внимательный и справедливый.
Відповісти
peacemaker
peacemaker 19.02.2010 11:50:40
To Ольга: Я конечно дико извиняюсь, но работаю я адвокатом и таких случаев повидал не мало. Но в то же время много раз сталкивался с "заказными" статьями и уверен на все 100%, что это как раз тот случай. И лично Вам Ольга хочу сказать, что человек который не имеет ничего общего с данным материалом, не будет вот уже два дня подряд сидеть в обсуждении материала и каждому, кто выскажется против госпожи Ирины - необоснованной, чисто женской "логикой" навязывать (даже не побоюсь этого слова "вдалбливать") мнение, что водитель БМВ виновен. И я, сомневаюсь, что вы имеете полномочия суда признавать того или другого человека виновным!
Відповісти
vasja
vasja 19.02.2010 11:56:47
Да по любому Иришка бабла срубить хотела, а ей отказали вот и бесится. Ситуация конечна не очень но если оно действительно так описано в статейке то Ира бы обратилась в более авторитетные средства массовой информации информации, а не в эту бульварную газетенку
Відповісти
peacemaker
peacemaker 19.02.2010 12:20:52
И, что касается автора данной статьи, надо было прежде всего подумать, а не будут ли органы внутренних дел расценивать данный материал как давление на следствие, так как согласно действующему законодательству, "только следователь, суд или прокурор могут давать оценку доказательствам по делу, решать вопрос о задержании, аресте и криминальной ответственности конкретных лиц".
Відповісти
Кручко Ольга
Кручко Ольга 19.02.2010 12:28:47
To peacemaker: Ну так и Вы, вроде бы, не один комментарий к этому материалу оставили. Тогда, следуя Вашей МУЖСКОЙ ОБОСНОВАННОЙ логике, и Вы к нему причастны?P.S. Повторю ещё раз. К данному материалу отношения я не имею. Процитируйте меня, пожалуйста, если Вы найдёте фразу, где я кого-либо обвиняю в ДТП.
Відповісти
Чернівчанин
Чернівчанин 19.02.2010 12:31:21
To kritik: 1. Поцікавтесь у лікарів як проходить перелом щелепи і Вам стане ясно, що відсутність відчуття болі під час перелому щелепи - це звичайне явище. 2. Добрі люди ще не перевелись на Україні. Ваш нік "критика" наштовхує на думку, що Ви б мали займатись певним аналізом описаних обставин. Але в чому Ваші заперечення щодо існування такої людини? В тому, що на Україні не існує добрих людей?! Вибачте, це не аналіз, а хворобливі уявлення.3. Знову Ви не проявили якостей "критика" ! Згідно описаного матеріалу Ірина - звичайна людина, яка випадково попала в аварію і яка шукала допомоги там, де змогла її знайти. Не думаю, що кожен громадянин знайомий з спеціфікою розслідувань аварії. А от Ви здається знайомі? *tsss*
Відповісти
Алина
Алина 19.02.2010 12:35:46
peacemaker, вы работаете адвокатом, но о местной журналистике скорее всего знаете мало. Заказуха, как я понимаю, в городских изданиях это в основном окна, двери, мелкий бизнес, юные звезды, прочая безобидная ерунда, но не криминал! Никто бы за такое не брался даже.
Відповісти
Юрій
Юрій 19.02.2010 12:38:39
To peacemaker: після прочитання Ваших повідомлень зробив висновок: Ви або адвокат водія БМВ, або працівник правоохоронних органів, який "получить по шапці" після даної публікації !!!Цікаво, а хто "давить на слідство"? Нехай міліція і оцінює докази! Хтось надав оцінку "доказу" в даній статті? Чи журналісту вже не можна надати коментар до тексту постанови про порушення кримінальної справи?
Відповісти
peacemaker
peacemaker 19.02.2010 12:42:33
Прошу прощения, пишу последний комментарий и убегаю.To Ольга: Комментарии свои я оставлял только сегодня утром, когда прочитал данную статью, а не сидел на сайте два дня подряд отписываясь, как я уже говорил только в защиту госпожи Ирины!И, что касается второго пункта "процитируйте меня, пожалуйста, если Вы найдёте фразу, где я кого-либо обвиняю в ДТП" - я, конечно может быть и п***ой аналитик, как Вы выразились но высказывать мнение ТОЛЬКО в защиту госпожи Ирины - это явно не ... процитирую Вас еще раз "Внимательный и справедливый", а навязывание своего мнения про вину водителя БМВ другим людям.
Відповісти
vasja
vasja 19.02.2010 13:15:07
To Алина: Даже за большие деньги???? Детка не смеши народ!
Відповісти
Patriot UA
Patriot UA 19.02.2010 17:36:46
Всім привіт! Враховуюче те, що стаття написана однобоко, тобто в основному зі слів Ірини, а також домислів автора статті, то дійсно попахує замовленою статтею! Пані автор, а де коментарі слідчих осіб, які порушили справу, чому не приведено в статті витяг із довідки про смерть, чи судово-медичного акту про причину смерті чоловіка? Як ви можете казати, що водій невідомий, коли в надрукованій копії постанови про порушення кримінальної справи (копія є в друкованій газеті), Вами прізвище затушовано, як і прізвище водія жигулів. мені подобається газета "Погляд", тому я здивований, що у такий дешевий спосіб Ви вирішили зробити сенсацію в Чернівцях. Будьте професіоналами. Редактор мабуть не доглядів зміст статті! Згоден з тими, хто вказує на тиск на слідчі органи, однак не думаю, що пані Ірина замовила зазначену статтю, але автор статті мабуть вирішила виправдати себе, що має сильну журналістську хватку! *sos*
Відповісти
STREPS
STREPS 20.02.2010 19:31:10
To peacemaker: это ты сильно сказал, как настоящий адвокат ... "Я конечно дико извиняюсь" , опиши смысл фразы.
Відповісти
Алина
Алина 21.02.2010 00:24:00
vasja, вы не так давно назвали "Погляд" "бульварной газетенкой", и в то же время думаете, что кто-то заплатил бы большие деньги за материал в ней...
Відповісти
чернівчанин
чернівчанин 26.02.2010 23:15:16
На автора не схоже: написаyа стаття лишень з точки зору однієї сторони. Варто би написати продовження даної публікаціїі, з отриманням відповідних коментарів.
Відповісти