
Уже понад чотири роки п'ятдесят сторожинецьких родин вимушено сидять на клунках. Люди купили квартири у новобудові, однак заселитися у них не можуть, бо забудовник вже два роки не може довести будинок до ладу.
Збентежені господарі квартир розповідають, що уклали угоди із будівельною фірмою, сплатили всю вартість, а натомість, отримали незавершене будівництво. Багатоповерхівка готова на 90 відсотків, навіть каналізація є, залишилося лише провести газ, воду, світло і тепло. Але забудовник це робити не збирається.
– Маючи свою квартиру, яку придбали ще шість років тому, змушені з двома дітьми винаймати чужу, витрачаючи на це понад 1200 гривень на місяць, – розповідає власниця однієї із квартир у недобуді на вулиці Чаплигіна, 53 у Сторожинці Валентина Попова. – Є люди, які, попри все, таки живуть у цьому будинку. Носять воду, а світло протягнули із сусідніх гаражів. Однак це не вихід.
Інша постраждала Галина Вівтюк каже, внесла всю необхідну суму – понад 52 тисячі доларів й вже два роки чекає, доки будівельники нарешті здадуть в експлуатацію будинок.
50 родин зі Сторожинця чекають, доки забудовник здасть будинок на баланс і вони зможуть відсвяткувати новосілля
Директор БФ "Володимир-буд" Володимир Токарюк пояснює, не може завершити будівництво, бо заважає міська влада. Мовляв, спочатку з домовлялися, що фірма сплатить місту 4% від вартості будівництва, а тепер від нього вимагають цілих 10 відсотків.
У міській раді, відповідно, звинувачення підприємця спростовують.
Як розповів "Погляду" перший заступник Сторожинецького міського голови Аурел Сирбу, усе, що розповідає забудовник, – лише його відмовки, аби не робити те, що він мав зробити.
Порада юриста
Постраждалі можуть просити компенсувати моральні збитки
У цьому випадку люди стали заручниками ситуації, яку спричинила третя особа. Тобто, міська рада. Вони можуть позиватися на забудовника до суду, прохаючи компенсувати їм матеріальні та моральні збитки. Або розібратися без суду, звернувшись із клопотанням до міської ради, аби та якось домовилася із забудовником про завершення будівництва.
– Він подавав на міську раду до суду. Відповідно до рішення, яке оголосив суддя, ми продовжили йому термін оренди земельної ділянки. На 500 тисяч гривень підвели до будинку всі комунікації, йому залишилося просто дотягнути їх до квартир. Ніхто не заважає цьому забудовнику довести справу до кінця, окрім, звісно, його небажання, – пояснює А. Сирбу.
Водночас відсутність комунальних вигод – не єдина проблема господарів квартир у недобуді. Ірина Бабик, приміром, з'ясувала, що на її квадратні метри претендують інші люди. Вони стверджують, що угоду із забудовником уклали раніше, відтак мають намір судитися з жінкою.
Отримати ще якісь пояснення цієї ситуації від директора будівельної фірми нам не вдалося.
Щодо інших постраждалих, то міська влада, яка мала б владнати питання із забудовником й змусити його завершити будівництво, лише розводить руками й радить людям вирішувати проблему через суд.
Юлія ХОРОШУН
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар