
Осінній призов на строкову службу, який стартував в Україні 1 жовтня, перенесли на листопад. Згідно із розпорядженням президента, завершиться він 20 листопада. З Чернівецької області до армії відрядять 309 новобранців. Оскільки після відновлення в Україні строкової служби до війська призивають юнаків від 20 до 27 років, набрати на службу строковиків стало складніше.
– Уже набрали 50% призовників, адже 7 жовтня мала відбутися перша відправка юнаків до війська, – каже заступник військового комісара обласного військкомату Юрій Миронець. – Оскільки осінній призов перенесли, маємо час, щоб призвати ще 150 осіб. Найкраще виконали план Заставнівський, Кійманський райони та місто Чернівці. Пасуть задніх – Герцаївський, Новоселицький та Сокирянський район.
У військкоматі зазначають, хоча і завдання на область на комплектування ЗСУ та інших формувань не велике, знайти людей досить проблематично. Легше набрати 18-19-річних юнаків. Тому що багато 20-27-річних мають відстрочки, або ж з віком у них загострюються хронічні хвороби.
Під час весняного призову за ухилення від строкової служби щодо 19 осіб відкрили кримінальні справи: 1 особу засуджено на два роки позбавлення волі умовно
Проходити військову строкову службу новобранці з Чернівецької області будуть в інших областях. Найближче, куди можуть потрапити буковинці - це Вінницька та Львівська області.
20-річному чернівчанину Валентинові П. прийшла повістка, його викликали у військкомат. Однак хлопець каже, що наразі не знає, чи піде служити. Адже планував служити в армії ще у 18 років. Тоді якраз закінчив ПТУ і ще не працював. Тепер коли знайшов добре оплачувану роботу, боїться її втратити, якщо доведеться піти до війська.
Водночас у військкоматі повідомили, що осіння призовна кампанія відрізняється від попередніх і має свої особливості. Строковики мають пільги, дещо схожі із призваними за мобілізацією. По-перше, всі новобранці перед відправкою у частини отримають на призовному пункті одноразову матеріальну допомогу – 2756 гривень. Крім того, за громадянами, які офіційно працевлаштовані, зберігається робоче місце на час служби та середньомісячна заробітна плата. Непрацюючі строковики після проходження строкової служби отримуватимуть в органах соцзахисту, за поданням військкомату, мінімальну заробітну плату за час служби.
Нагадаємо, вище керівництво держави гарантує, що жодного строковика не відрядять служити у зону проведення АТО. Щодо термінів строкової служби, то для громадян, які не здобули вищої освіти, він становить 18 місяців. Призовники з вищою освітою служитимуть 12 місяців
У військкоматі закликають осіб призовного віку, не чекати поки отримають повістку. Адже, згідно із законом, громадяни, які не отримали у десятиденний термін повістку з дня в набуття чинності наказу про початок призову, повинні з’явитися у військовий комісаріат за місцем перебування на військовому обліку для проходження комісії та медогляду. Це не означає, що їх відразу відправлять до війська. Після з’ясування сімейних обставин та медогляду призовнику можуть дати відстрочку від служби, або ж взагалі його можуть визнати непридатним для армії.
Ольга МАКСИМЮК
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар