
Хабарництво та корупція в Україні – вже не хвороба, а неодмінний атрибут нашої держави, зокрема контролюючих та правоохоронних структур. Тут суми вимірюються десятками, а іноді сотнями тисяч гривень, або навіть доларів.
Так, днями працівники міліції області, СБУ та прокуратури задокументували два факти отримання хабара працівником Податкової інспекції Чернівців. Посадовець вимагав 13 тисяч гривень у двох директорів приватних підприємств. В одного підприємця податківець попросив 5 тисяч гривень за продовження діяльності підприємства та подачу документів, аби уникнути штрафу. А в іншого – 8 тисяч гривень за складання акта перевірки та зменшення штрафу.
- Державного ревізора-інспектора правоохоронці викрили саме під час передачі грошей коштів на вулиці, поблизу будівлі Податкової інспекції у Чернівцях, - повідомила керівник СЗГ УМВС України в Чернівецькій області Маріана Рева. - За цими фактами розпочаті кримінальні провадження, передбачені ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України - прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою. Наразі він перебуває під домашнім арештом.
Аби поскаржитися на податківця, який вимагає хабар, можна зателефонувати на номер 54-56-17
Як з’ясувалося, щоб задокументувати ці факти отримання хабара та затримати підозрюваного, було створено спільну групу з представників УМВС, СБУ, прокуратури та служби внутрішньої безпеки Міндоходів.
Того дня посадовець, якого підозрюють в отриманні хабара, отримав від директорів дві суми з різницею у десять хвилин. Саме під час отримання другого «траншу» його затримали.
У податковій інспекції кажуть, що це перший випадок за останній час і радять, якщо у вас вимагають кошти, звертатися до управління внутрішньої безпеки Міндоходів області.
- Випадок затримання працівника ДПІ у Чернівцях в структурі Міндоходів перший. Наразі відповідні органи здійснюють слідчі дії, тому стверджувати про протиправність дій працівника ДПІ ми не можемо, - повідомив начальник ДПІ Чернівців Ярослав Городенський. - Натомість, для недопущення фактів прийому на роботу в органи Міндоходів осіб, що своїми діями або вчинками можуть дискредитувати імідж служби, проводять перевірки кандидатів на працевлаштування. З теперішніми працівниками територіальних органів Міндоходів області систематично здійснюють профілактичну роботу щодо недопущення корупційних проявів та неналежного виконання службових обов'язків.
Міліціонер та еколог у Чернівецькій області попалися на хабарях
Водночас посадовець каже, якщо ви стали жертвами протиправних дій з боку підрозділів Міндоходів області, то потрібно звертатися до управління внутрішньої безпеки.
За словами головного державного інспектора інформаційно-комунікаційного сектору управління Міндоходів області Марії Коцимюк, ні цього року, ні торік в управлінні Міндоходів не було затримано жодного працівника на хабарі.
Останній випадок трапився у травні 2012 року. Тоді 15 травня надвечір слідчі прокуратури Чернівецької області спільно з працівниками СБУ затримали після отримання 40 тисяч доларів США начальника Сокирянської об’єднаної Державної податкової інспекції (ДПІ).
Чиновник вимагав хабар від директора приватного підприємства, аби не блокувати роботу його установи та зменшити фінансові санкції після перевірки.
Тоді, аби отримати хабар, посадовець розробив спеціальну схему. Як йдеться у вироку Хотинського районного суду, спочатку податківець, аби убезпечити себе, вручив представникам приватного підприємства коробку з-під фільтра для автомобіля, в яку сказав покласти гроші. З нею вони мали поїхати до смт Нова Ушиця Хмельницької області і вручити її працівнику магазину автозапчастин, якого назве пізніше і якому повідомити, що фільтр їм не підійшов та отримати від продавця 28 гривень - вартість фільтра.
Чернівецький офіцер-хабарник може на 12 років потрапити за грати
Але згодом він передумав і запропонував поїхати з Чернівців в напрямку Боян, згодом звернути з с. Припруття на дорогу, що веде до Новоселиці, де за його вказівкою вони зупиняться, щоб він особисто отримав 40000 доларів.
При виїзді з с. Припруття він зупинився біля залізничного переїзду та подав знак про зупинку. Там він дав свій дипломат, в який підприємець поклав 40 тисяч.
За цей злочин колишнього податківця засудили на 8 років та шість місяців позбавлення волі.
Олексій МИКОСЯНЧИК
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар