
Килими до недавнього часу були ледь не культовим предметом в оселі. Їх не лише стелили на підлозі, але й вішали на стіни, роблячи з них такий собі елемент декору та достатку. Популярним підлоговим покриттям був тоді ковролін, який в догляді, до речі, не такий вже і практичний, не кажучи про гігієну.Нині популярність килимів трохи згасла. Вони зійшли зі стін, стали меншими, зате побільшало форм і кольорів.
Килими – річ нібито і непогана. З ними підлога м’якша і тепліша, вони створюють таке собі відчуття затишку. Проте з іншого боку, це справжні пилозбірники, на яких збирається бруд, шерсть тварин, крихти тощо. Ефективно почистити килим вдома практично нереально. Особливо якщо прибирання – не ваше хобі і займаєтеся ним раз на тиждень. Недешевою є й побутова хімія для догляду за килимами. Порошки та гелі, концентрати та спреї стартують у ціні від 78-80 гривень і сягають кількох сотень. До того ж вони залишаються на килимі і після чистки і ми по ньому ходимо, дихаємо ним. Тому питання килимів та гігієни досить серйозне. Тож краще обирати невеличкі, непримхливі в догляді варіанти, котрі легко можна випрати і нічого з ним не трапиться.
Чистка килима на мийці – хороший варіант для тих, у кого немає можливості випрати його власноруч
Головне – не затягувати з чисткою
Слід пам’ятати просту закономірність: що швидше ви видалите пляму, то менше зусиль для цього доведеться докласти, а шанси на успіх будуть вищими. В жодному разі не потрібно чистити килим гарячою водою, це скорочує термін експлуатації покриття і може сприяти закріпленню плями, використовувати занадто жорсткі щітки, які пошкоджують ворс, чистити «проти шерсті».
Має значення і тип килима. Скажімо, килими з коротким ворсом із синтетичних ниток, виготовлені без клею та інших вологостійких матеріалів - можна чистити хоч в тазу, хоч під струменем води. Килими, в складі яких є джут, бавовна, льон, сизаль, віскоза, шовк, клей або нестабільний барвник – більш вибагливі і чистити їх варто обережно, порадившись з фахівцями. Килими, які складаються з чистої вовни або її сумішей з синтетичними волокнами, зіпсувати важче.
Влітку килим на автомийку
Господарі приватних будинків теплої пори можуть легко витрусити та випрати килим на власному подвір’ї. Але коли йде мова про мешканців квартир. Тут варіантів є декілька: чистити власноруч в оселі, звертатися до клінінгової компанії, відвезти килим у хімчистку або ж на автомийку. Останній спосіб, щоправда, сезонний, адже перуть на автомийках килими влітку, бо сушать їх надворі і потрібно, аби погода була тепла. Зважаючи на обвішані паркани мийок цей спосіб чистки доволі популярний.
- На мийку носимо чистити килими щоліта. В нас вони прості, невибагливі в догляді, бо служать вже не один рік. Оскільки живемо неподалік, то навіть на транспорт витрачатися не треба. Цьогоріч було 30 гривень за квадратнй метр, думаю, це прийнятна ціна. Тим паче, що в квартирі килим аж ніяк не відчистиш, а тут здала вранці і ввечері або наступного дня забрала і все, - каже чернівчанка Ольга Мандзюк. – Головне, поцікавитися у знайомих, чи хтось вже носив килим на ту чи іншу мийку та наскільки там добросовісні працівники. Тоді й проблем бути не повинно.
Правда, чистка в автомитйці має як плюси, так і мінуси. І їх потрібно враховувати, а якщо килим чимось особливий, попереджати про це працівників.
- Чистка килимів на автомийці - по суті, майже не відрізняється від самостійної мийки у дворі, проте тут є низка переваг. Така чистка передбачає, що будуть використовувати сучасні мийні засоби для чищення автосалонів, проте вони легко вимиваються. Прання килимів дозволяє видаляти до сто відсотків забруднень і запахів, які скупчуються не тільки на їх поверхні, але і в глибинних шарах. До того ж під гарним тиском води з автомийки килим якісно можна прополоскати не лише від миючого засобу, але й від пилу та бруду. Якщо мийка працює якісно, а це відомо навіть з відгуків автовласників, то чистка не пошкодить структури килима і не змінить кольору, - каже працівник автомийки Василь Білий. - Проте деякі нюанси все ж тут є. Наприклад, працівники автомийки можуть не розумітися на особливостях чистки різних видів матеріалів, з яких виготовлені килимові покриття, тому про ці особливості варто попереджати. Деякі автомийки є при дорозі з активним потоком автомобілів, туди також краще не нести килим, адже він вбере чимало пилу, поки просохне.
Уляна ДЕЛІКАТНА
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар