
Видатний російський актор Олег Янковський помер у середу вранці, 20 травня, в одній із московських клінік.
Перед смертю актор довгий час страждав на рак підшлункової залози.
У січні цього року народний артист СРСР Олег Янковський проходив діагностичне обстеження в Німеччині, після чого продовжив лікування у Москві. За станом здоров'я знаменитий актор був змушений відмовитися від кількох ролей у виставах Ленкома.
Відсвяткувавши своє 65-річчя, уже в середині березня Олег Янковський повернувся на сцену, незважаючи на важку хворобу.
****
Янковський народився у 1944 році в Джезказгані. Батько актора, Іван Павлович, був кадровим військовим. Наприкінці 1930-х років його з родиною вислали в Казахстан, пізніше заарештували, і він загинув у таборах ГУЛАГу. Потім Янковські змогли виїхати з Середньої Азії та Олег опинився в Саратові. Його старший брат Ростислав у 1957 році переїхав до Мінська і через рік забрав Олега до себе. Олег хотів вступати до медичного університету, але випадково заглянув у Саратовське театральне училище.
У 1965 році Янковський закінчив Саратовське театральне училище. З 1965 року стає актором Саратовського драматичного театру. У 1973 році на запрошення Марка Захарова Олег Янковський переходить у московський театр імені Ленінського комсомолу (Ленком).
З 1993 року - Президент Відкритого Російського кінофестивалю в Сочі (МКФ Кінотавр).
Одружений. Дружина - актриса, заслужена артистка Росії Людмила Зоріна, одруження відбулося під час навчання Олега Янковського на другому курсі театрального училища. Син - актор і кінорежисер Філіп.
Уперше артист з'явився на екрані в 1968 році в кінофільмі Щит і меч, в тому ж році він зіграв головну роль у фільмі Служили два товариші.
Серед знаменитих кіноролей Янковського - чарівник із "Звичайного Дива", Мюнхгаузен із "Той самий Мюнхгаузен". Фільми “Дзеркало”, “Зоря привабливого щастя”, “Солодка жінка”, “Мій ласкавий і ніжний звір”, “Польоти уві сні та наяву”, “Закоханий за власним бажанням”, "Дім, який збудував Свіфт", “Ностальгія”, “Бережи мене, мій талісмане”, "Крейцерова соната", "Убити дракона", "Паспорт”, “Царевбивця”, «Доктор Живаго».
Кореспондент
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар