
Хоч Чернівці й не Ужгород, де навесні вулиці стають рожевими від опалого цвіту сакур та магнолій, проте у нашому місті також є ці красиві дерева із великими квітами та приємним ароматом.
– Сакури милують око городян на площі Філармонії та на вулиці Головній, – розповідає інженер із озеленення тресту зеленого господарства та протизсувних робіт Алла Хомутовська. – Вони чудово прижилися у місті, тож зараз вирощуємо саджанці сакур у наших розсадниках, плануємо висаджувати їх і надалі.
Пані Хомутовська каже, працівники тресту висаджують і магнолії, проте де саме – таємниця, бо їх частенько викопують.
Помилуватися магноліями у цвіту можна біля центральних корпусів ЧНУ та у ботанічному саду. Насолодитися красою сюди приходять цілими родинами.
Пані Галина прогулюється алеями із маленькою дочкою. Жінка каже, приїхала з Івано-Франківська, і коли довідалася, що можна погуляти ботсадом просто у центрі міста, одразу рушила сюди.
За правильного догляду дерево магнолії може жити до 100 років
– Уперше бачимо таку красу, – каже жінка. – У Франківську ботанічний сад лише закладають, та й знаходиться він на околиці, а тут море квітів, дерев, і все квітне.
– У ботанічному саду є близько 20 видів, форм, сортів магнолій різного періоду цвітіння – від ранньої весни і до літа. Вони як далекосхідного, так і американського походження, є дерева, кущі, з білими, рожевими квітами, є навіть один сорт, який має жовті квіти, – розповідає старший науковий співробітник Ботанічного саду ЧНУ Марія Виклюк. – Хоч весна цього року й запізнилася, та на час цвітіння магнолії це не вплинуло. Як і завжди, першою зацвіла магнолія верболиста. Вона росте у вигляді деревця, її квіти – білого кольору, чимось схожі на учнівські бантики. За нею розквітає магнолія оголена, потім біло-рожевим цвітінням радує магнолія Суланжа і так далі.
Період цвітіння цього року очевидно буде триваліший, бо гарна погода, тепло, сонце, і нічого не пошкоджує квіти, каже дендролог.
За словами пані Виклюк, буковинський клімат цілком підходить для магнолій. Щоправда, якщо мороз узимку буде вищим за 25° С, він пошкодить квіти.
Якщо наважилися посадити вдома магнолію, Марія Виклюк радить купити саджанці, вирощені у нас, а не привозні. Місцеві деревця пристосовані до умов тутешнього грунту і клімату, не розбещені поживними речовинами. Однак необхідно пам'ятати, що магнолія – культура древня, і зацвітає у віці від 10 до 15 років, тож якщо придбали 5-річний саджанець, на квіти доведеться чекати ще як мінімум 5 років. Що ж до вартості саджанців, то у ботсаду магнолія Суланжа вартує від 96 до 240 гривень (залежно від розмірів деревця), магнолії із літнім цвітінням трохи дешевші – від 72 до 200 гривень. Щоправда садити їх уже пізно, робити це треба ранньою весною.
Надія КАРБУНАР
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар