
Кінець зими – початок підготовки до садово-городніх робіт. Кожен готується до них у міру масштабів роботи та погодних умов. Важливо - не поспішати, адже якщо зробити це надто рано, є ризик, що рослини можуть постраждати від заморозків. І, навпаки, посаджені надто пізно, рослини можуть погано розвиватися через брак вологи та надто жарку погоду.
У буковинському селі виживають завдяки землі
Розсаду висівати треба в лютому, а виноград та дерева саджати, як тільки підсохне земля
Навесні пора сіяти різноманітні городні культури. Тут дуже важливо підібрати якісне насіння. Аби його перевірити, потрібно взяти з десяток зернят і покласти їх на вологу серветку. Через три-чотири дні з’являться «кілечка», вони почнуть проростати, тоді можна буде побачити, яка схожість насіння і, на підставі цього розрахувати, як саме його сіяти. Так, якщо схожість хороша, сіяти треба рідше, якщо погана – сипати насіння більше.
Висіваючи різноманітні культури, дехто також враховує безліч народних прикмет, наприклад, чекає поки розпуститься береза, мовляв, після цього вже точно погода буде теплою. Інші орієнтуються на місячний календар та поради астрологів. Скажімо, вони не рекомендують щось сіяти у період молодого або ж повного місяця, оскільки це дуже несприятливий період і є дуже велика вірогідність, що рослини будуть погано рости.
Навіть досвідчені господарі кажуть, що універсального рецепта коли і як саджати, немає. Обов’язково потрібно стежити за підказками природи і не забувати про науковий підхід, котрий підкаже що і як вирощувати.
Уляна ДЕЛІКАТНА
Роботи в саду починають наприкінці зими і закінчують аж з приходом морозів
Анатолій Дерев’янко, садівник
У лютому якраз час обрізати кущі та дерева. Після цього потрібно прибрати гілки та утеплення. Коли ці роботи завершено, можна зробити перше обприскування спеціальними засобами від шкідників. Не зайвою буде й побілка. Ще наприкінці зими - на початку весни треба підживити сад.
Наприкінці березня - у квітні потрібно висаджувати саджанці дерев та кущів. Все залежить від погодних умов. Та що раніше, то краще. Адже коли в землі більше вологи, саджанці краще приймаються.
Навесні дерева обкопують для кращої вентиляції грунту. Це потрібно зробити обов’язково.
Після розпускання бруньок сад знову можна скропити від шкідників, потім процедуру повторюють, коли відцвіли шістдесят відсотків дерев.
Улітку дерева кропимо зазвичай раз в три тижні, а то й частіше. Так само треба стежити, аби сад не заростав бур’янами, вчасно скошувати траву. За три тижні до збору урожаю варто припинити обприскування.
Восени, коли листя опало, можна прибрати у саду: зібрати гілки та листя, обрізати кущі та дерева.
Наприкінці осені – на початку зими слід утеплити дерева та кущі, виноград. Робити це потрібно, коли вже починаються заморозки.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар