
Найтриваліші канікули – літні – для кожного учня є бажаним періодом у навчальному році. Але щоб дочекатися його, треба пережити усі контрольні й іспити і, власне, отримати табель. Саме цей документ, який засвідчує рівень знань дитини, часто є втіхою для батьків, або розчаруванням. У останньому випадку, буває, дорослі стрімголов мчать зі своїми чадами до необхідних репетиторів. Або ж просто махнуть рукою, мовляв, наступного року, можливо, буде ліпше. Та найкращою альтернативою є обрання правильного дозвілля школяра. Адже у процесі гри й на практиці навіть найскладніші правила видаються значно простішими.
У бокс за самостійністю та швидким прийняттям правильних рішень
Зараз дванадцятирічний онук Віталій навчається у 6 класі. Великого бажання вчитися в нього немає, виникають проблеми з організованістю й дисципліною.
Погляд експерта:
Бокс – шляхетний олімпійський вид спорту, яким варто розпочати займатися не раніше ніж з 11-12 років. Таке заняття відволікає від надмірного перебування перед телевізором чи комп’ютером. Окрім того, привчає до самостійності й організованості (діти самі приходять на тренування, самі йдуть додому).
До речі, важливо, щоб у тренера до дітей був бережливий підхід. Лише після тестувань новачка, коли визначаєш його сильні й слабкі сторони, можна призначати відповідні навантаження.
Загалом, бокс – це дуже цікавий вид спорту. Це фактично ті ж шахи. Відомий титулований боксер Віталій Кличко каже, що, боксуючи, ти розігруєш цілі партії. Але в шахах можна подумати хвилину-дві, а у боксі треба вирішувати за долі секунди, інакше тобі загрожує удар.
До речі, боксери, які відбулися у спорті, вони і у звичайному житті є особистостями. Вони стають і шоуменами, і акторами, і політиками... Вдячний братам Кличкам, які на власному прикладі показують нашій молоді, яких висот можна досягти.
Геометрію можна зрозуміти, граючи на більярді
У шістнадцятирічної онуки Анастасії проблем у школі майже нема. Навчається вона добре, хоча й деякі предмети, особливо точні науки, даються важче за інші. Багато часу забирає в неї малювання, яким захоплюється з дитинства й займається в художній студії. Думаю, це також її дисциплінує.
Чотирнадцятирічна племінниця Лілія навчається в старших класах, тому проблем досить багато. Найперше – це небажання вчитися і незосередженість. Їй важко даються точні науки, особливо алгебра та геометрія. Програма складна, тому треба зосередитися й іноді по декілька разів проаналізувати завдання, а вона цього не робить.
Погляд експерта:
Добре віддавати дитину в більярдний спорт, адже це заняття розвиває інтелект, мислення, вміння зосередитися, приймати рішення й розв’язувати задачі... До прикладу, у снукері гравець постійно має працювати на випередження. Якщо він зможе прорахувати 3-4 дії наперед, то легко заб’є 7-8-12 куль.
А ще гра на більярді допомагає краще зрозуміти геометрію. Колись у школі з цього предмета мав трійку і взагалі, школярем був неймовірним хуліганом, мені постійно казали, що сидітиму у в’язниці (сміється, – авт.). І зараз, на великий подив моєї вчительки, викладаю геометрію. Це з тренерською роботою мені довелося креслити, обчислювати кути, параметри, кут відображення і все решта. Бо ж маю своїм підопічним теорію пояснити.
Вважаю, що до дітей необхідно вчасно знаходити підхід. Ось у біографіях тепер уже видатних людей є непоодинокі випадки, що колись під час перших спроб вступити у виш їм казали, що вони бездарні. Але вони таки вступали з другої спроби і ставали знаменитими кіноакторами, артистами тощо. Тому що не винен той, хто хоче кимось стати...
Лозоплетіння допоможе стати посидючим, терпеливим та працелюбним
З навчанням у школі в одинадцятирічного сина Олександра труднощів не виникало. Головні проблеми були через поведінку та непосидючість. Та це питання, здається, вдалося вирішити. Коли записали його в баскетбольну секцію – він став дисциплінованішим.
Моя восьмирічна племінниця Юлія дуже активна і непосидюча. Тому проблеми з поведінкою в неї виникають часто. Іноді вона навіть не хоче іти до школи через це – їй не цікаво і навіть складно зосередитися на тому, що розповідає вчитель. Можливо, з віком вона це переросте.
Погляд експерта:
Вважаю, що лозоплетіння – це захоплення для літніх людей, бо ж треба на старість хоч чимось займатися (сміється, – авт.). Але вчитися лозоплетіння краще з 10-11 років, оскільки дитяче сприйняття дуже вражаюче.
Працюючи з лозою, дитина стане посидючішою, терплячішою, та працьовитішою. Окрім того, зрозуміє, чому люди більше цінують вироби ручної роботи, аніж фабричні. Мало того, матиме радість і щастя від того, що тримає у руках свій виріб з лози, який прослужить ще багато років.
Хімію можна додатково вивчати під час навчального року
Моя сімнадцятирічна донька Катя добре вчиться у школі. Правда, для цього вона, окрім уроків, відвідує додаткові заняття. Репетиторів з "проблемних" предметів знайшли практично усіх, єдина заковика – віднайти репетитора з хімії.
Погляд експерта:
Ми плануємо започаткувати гуртки з хімії влітку. Але поки що можу порадити батькам записати дітей на безкоштовні заняття, які проводять один-два рази на тиждень впродовж навчального року. Це при хімічному факультеті ЧНУ ім. Ю. Федьковича діє школа "Хімік Буковини".
На цих заняттях діти:
– поглиблено вивчають хімію,
– проводять експериментальні роботи,
– розв’язують ускладнені задачі для олімпіадників.
До речі, тут під час вступу нема відбору. Школа "Хімік Буковини" відкрита для всіх охочих, бо її головне завдання – зацікавити дитину, прищепити любов до цієї науки.
Ольга ШУПЕНЯ, Уляна ДЕЛІКАТНА
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар