
Безпрецедентною за гостротою та брутальністю видалася цьогорічна виборча кампанія до місцевих органів влади. В деяких радах, зокрема у Чернівецькій міській, депутати досі не можуть розпочати продуктивну роботу, позаяк політичні лузери опротестовують у судах рішення виборчих комісій.
До Чернівецької обласної ради обрали 64 депутатів від восьми політичних сил. Партію «Слуга народу» представляють 12 краян, «Батьківщину», «Єдину Альтернативу», «Європейську солідарність» – по 9, Аграрну партію – 7, «Народний контроль», «Опозиційну платформу – За життя», «За майбутнє» – по 6. 17 грудня депутати склали присягу. Її текст зачитав найстарший депутат нинішнього скликання Микола Карлійчук. Та продовжити роботу депутатам не дали – надійшло анонімне повідомлення про замінування будівлі. Тому депутати зробили вимушену перерву до наступного дня. Як зазначив голова обласної організації «Єдина Альтернатива» Володимир Мороз, роботі новообраної обласної ради якісь сили свідомо перешкоджають. «Ми пропонували проголосувати у законний спосіб, який був запропонований комісією. Дивним, на мій погляд, було замінування міської та обласної ради. Складається враження, що йде свідоме перешкоджання нашій роботі. Одне із важливих питань, яке було сьогодні поставлено – подальша доля обласної ради, обрання голови облради. Ми абсолютно готові працювати. Чекаємо, коли розблокують будинок. Протоколи затверджено. Склад президії на місці. Двоє із складу президії відмовилися вести засідання, ми пробували його провести, але, на жаль, сталося замінування з невідомих причин».
Свою думку з цього приводу висловила і голова фракції «Аграрної партії» в обласній раді Лілія Бортич, яка нагадала представникам поліції, що в будівлі є бюлетені і будь-яке перешкоджання роботі лічильної комісії є кримінальною справою». Деякі депутати вважали, що хибний дзвінок про замінування був вигідний тим політичним силам, які намагалися «проштовхнути» своїх представників на керівні посади в обласній раді. Ця думка мала підстави, позаяк на найвищу посаду пропонували представника від провладної партії Володимира Жаровського, проте в кулуарах називали й інші прізвища від «Єдиної Альтернативи», «Батьківщини», «Європейської солідарності»…
Наступного дня крайовий парламент продовжив свою роботу. Продуктивно попрацювали правоохоронці, котрі перевірили, чи є у приміщеннях вибухові пристрої. Не менш активно працювали й лобісти, котрі домовлялися про претендентів у керівні органи облради. Депутатам запропонували дві кандидатури – Володимира Жаровського та представника від Аграрної партії України Олексія Бойка, котрий останній час працював заступником голови облдержадміністрації.
Під контролем членів лічильної комісії та присутніх на сесії представників засобів масової інформації відбулася передбачена чинним законодавством процедура таємного голосування з виборів голови обласної ради. Та таємне голосування за голову обласної ради швидко призупинили. З’ясувалося, що деякі депутати від «Слуги народу» заходили до кабінок для голосування вже із позначками на бюлетенях. Кілька депутатів, серед яких був і колишній голова облради Іван Мунтян, відмовилися показувати свої бюлетені перед голосуванням. Довелося викликати юриста для консультацій. Зрештою, голосування продовжили.
Найцікавіше попереду: які депутатські фракції утворять коаліцію, а котрі підуть в опозицію
За підсумками таємного голосування, переміг депутат Олексій Бойко, котрий набрав 35 голосів із 63-х присутніх народних обранців, за Жаровського Володимира проголосували 27 депутатів, один бюлетень визнали недійсним. «Таким чином головою обласної ради став Олексій Бойко», – оголосила на сесії голова лічильної комісії Валентина Карапчієвська.
Олексій Бойко подякував колегам по депутатському корпусу за підтримку та розуміння, склав присягу посадової особи місцевого самоврядування та наголосив, що зміст цієї присяги слугуватиме йому дороговказом упродовж усієї каденції. «Я щиро вдячний всім тим депутатам, які віддали свій голос за мене, – сказав пан Олексій. – Знаю, через що довелося пройти деяким депутатам, це надзвичайно величезний тиск. Але ви його вистояли, пройшли гідно, і довели те, що виборці не помилилися у своєму виборі, голосуючи за вас. Так само хочу подякувати всім тим, хто не віддав свій голос за мене. Це для мене маркер щодо того, що в нас є багато роботи. І ми з нею обов’язково впораємося».
Новообраний голова обласної ради запропонував депутатському корпусу на посаду свого першого заступника депутата від «Слуги народу» Миколу Гуйтора, на посаду заступника – депутата від політичної партії «Європейська солідарність» Михайла Павлюка. В результаті таємного голосування депутати підтримали пропозицію Олексія Бойка.
«Переконана, що депутати зробили правильний вибір, – підсумувала волевиявлення своїх колег Лілія Бортич. – Вони молоді, проте мають добру освіту, досвід роботи. Будемо сподіватися, що вони налагодять справу так, що Буковина почне розвиватися і нарешті одержить цивілізоване європейське майбутнє. Це вже не представники якихось кланів, а люди, котрі працюватимуть в інтересах громади».
Отже, стартував п’ятирічний марафон нового складу обласної ради, хоча в ньому є й чимало знайомих облич, які були у представницькому органі влади краю попередніх скликань, хоча й під іншими партійними прапорами. Проте варто сподіватися, що нове молоде керівництво обласної ради буде насправді трудитися на благо нашого краю і його мешканців зокрема.
Анатолій ІСАК
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар