
Щоправда, гроші віддають не всім і маленькими частинами
Юлія ХОРОШУН
july-kh@mail.ru
Вкладники чернівецьких банків, що вже втратили надію побачити свої гроші, нарешті мають шанс їх повернути. Кілька банківських установ, де наразі діє тимчасова адміністрація, почали потроху видавати депозити своїм клієнтам.
Зокрема, банк “Надра” вже почав повертати гроші. Щоправда, пощастило не всім. Як повідомив заступник директора Чернівецької філії банку “Надра” Владислав Бондаренко, депозити віддають лише пенсіонерам і тільки двадцять відсотків від вкладу до десяти тисяч гривень. У квітні свої гроші отримали ті клієнти, термін депозиту яких збіг у лютому, у травні отримуватимуть ті, хто мав би забрати їх ще у березні.
Депозити ж, суми яких перевищують десять тисяч гривень, банк поки що не має змоги повернути, хоча таку можливість наразі розглядають.
Крім того, банк “Надра” готовий виплатити двадцять відсотків лише за умови, що вкладник погодиться пролонгувати депозит на суму решти вісімдесяти відсотків на термін до півроку.
Таку практику застосовує й інший проблемний банк – “Родовідбанк”. За інформацією начальника прес-служби “Родовідбанку” Дарії Хабарової, вкладники мають змогу отримати лише відсотки по депозиту. Крім цього, діють ліміти. Тож клієнти цієї банківської установи можуть одержувати лише по п’ятдесят гривень щодня. Аби їм було зручніше, банк пропонує переводити ці гроші на картку, якою можна лише розраховуватися у магазині. У такому разі кілєнт може витратити триста гривень на день.
Самі ж депозити банківська установа поки що не спроможна повернути через мораторій, термін якого збігає лише у вересні.
– Маємо надію, що мораторій знімуть раніше, а отже й вклади зможемо повертати вже незабаром, – додала пані Хабарова.
Лише за форс-мажорних обставин віддає гроші з депозиту один із найбільших українських банків – “Укрпромбанк”.
– Банк поки що не може виплачувати депозити, термін яких вже збіг. Річ у тім, що мораторій на виплату вкладів діятиме ще до двадцять першого липня. Видаємо гроші лише тим кілєнтам, які мають поважні обставини, наприклад, хвороба чи смерть. Для цього вони мають написати заяву та надати банкові документи, що підтверджуватимуть вказану у ній причину, – зазначила заступник директора Чернівецької філії “Укрпромбанку” Людмила Погорілко.
Однак гроші видають з обмеженнями – лише до двох тисяч гривень на добу.
Те, що банки почали повертати гроші вкладникам, ще не є свідченням того, що їхнє фінансове становище покращилося, переконують у Нацбанку. Не свідчить це й про те, що криза минає. Також повернення депозитів не пов’язано із рекапіталізацією цих банків, бо ще досі остаточно не вирішили коли, кого і на скільки рекапіталізовуватимуть. Як пояснив голова Головного управління Національного банку України в Чернівецькій області Богдан Ковч, депозити повертають за рахунок накопичених коштів та грошей, які повернули банку позичальники.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар