
9 квітня відбулося пробне оцінювання з математики, історії України, біології, географії, фізики, хімії, англійської, німецької, іспанської, французької та російської мов.
Випробувати свої знання в області наважилися 4 тисячі 636 випускників. Саме стільки зареєструвалося на пробне ЗНО.
За словами завідувача відділу тестових технологій та групи моніторингу ЗНО в Чернівецькій області Любові Якименко, загальна кількість зареєстрованих учасників на другий день пробного тестування складала 1993 особи. На пункти тестування з’явилося 1877 (94,2%) абітурієнтів. Завдання з історії України виконували 722 учасників, математики – 457, фізики – 58, географії – 87, хімії – 131, біології – 172, англійської – 206, французької – 15, німецької мов – 29.
- Цього року на пробне тестування зареєструвалося найбільше учнів порівняно з попередніми роками, - зазначає Л. Якименко.
Випускник Сергій Терещенко, котрий складав ЗНО з англійської, каже, завдання були важкими, декотрі сформульовані надто складно.
- Якщо посилено займатися вивченням іноземної, скласти їх реально, - зазначає хлопець. – Я інколи навіть не розумів, що від мене вимагають. Та потім зумів опанувати себе та виконати завдання.
До речі, тестування оцінюється цього року за критеріями «склав/ не склав». За вирахуваним значенням цього порога для пробного ЗНО з української мови та літератури воно становить 25 балів. Значення порога для інших предметів оголосять 20 квітня.
На відміну від основної сесії, результати пробного ЗНО визначають самі учасники. Якщо учасник встановив, що його тестовий бал нижчий за 25, то він отримує результат «не склав».
Основна сесія ЗНО розпочнеться наступного місяця - 5 травня відбудеться тестування з української мови і літератури. ЗНО з математики буде проведено 11 травня, а з історії України - 13 травня.
Хто отримає результат «не склав» з української мови та літератури, тестування з решти предметів уже не складатиме.
Варто нагадати, що до 20 травня триває реєстрація для участі в додатковій сесії ЗНО учасників АТО та осіб, які проживають на тимчасово окупованій території або в населених пунктах.
Такі особи разом з реєстраційними документами мають також подати заяву щодо надання можливості пройти зовнішнє оцінювання під час додаткової сесії та відповідний підтверджувальний документ.
Для учасника АТО таким документом є копія посвідчення учасника бойових дій або довідки про безпосередню участь особи в антитерористичній операції.
Для особи, яка проживає на тимчасово окупованій території або в населених пунктах, де органи державної влади тимчасово не здійснюють своїх повноважень, – копія сторінки паспорта громадянина України, де вказано відомості про реєстрацію місця проживання. Якщо особа не має паспорта, підтверджувальним документом є копія відповідної сторінки паспорта громадянина України одного з батьків.
Яна МАРІЯНЧУК
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар