
На Буковині запровадження закону про засади державної мовної політики приведе до того, що румунську мову будуть вважати регіональною в 4-х районах області з 11-ти, повідомляє телеканал «Чернівці».
Майже чверть населення Чернівецької області - румуни і молдавани. Переважна більшість з них вважають рідними мовами румунську і молдовську відповідно. На Буковині є села, де українською не спілкуються взагалі, російську розуміють лише люди старшого віку, а діти і підлітки знають лише одну мову – румунську.
Вихователі зазначають, що більшість сімей Красноїльська розмовляють виключно мовою власної етнічної належності. Але до документації та спілкування у державних структурах українською - вже звикли.
Відповідно до положень мовного законопроекту, 4 райони області з 11 потенційно можуть підлягати переходу на регіональну мову - румунську. А саме, у Сторожинецькому, Герцаївському, Новоселицькому та Глибоцькому районах проживає, як того вимагає закон, понад 10% іншомовного населення.
Буковинці готові бойкотувати мовний закон
Заступник голови обласної державної адміністрації Георгій Галиць переконаний, що навіть якщо закон буде підписаний і набере чинності, він навряд чи суттєво перекроїть мовно- національну карту Чернівецької області.
Жителі не впевнені, що із запровадженням законопроекту про засади державної мовної політики щось зміниться, адже кожен обирає для себе ту мову, яка йому найближча.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар