Громадськість Чернівців занепокоєна змінами на вулиці Кобилянської
Надія КАРБУНАР
pogliad@cv.ukrtel.net
Реконструкція вулиці імені Ольги Кобилянської стала предметом обговорення на засіданні “круглого столу”, який відбувся в понеділок, 24 березня, в Народному домі. Зніціювали його представники творчих спілок та громадських організацій міста, які серйозно занепокоєні тим, як ведуть реставраційні роботи. На їхню думку, відбуваються руйнування архітектурного ансамблю вулиці. Не прикрасять колишню Панську ні дерева, висаджені посеред неї, ні відмова від тротуарів із кам’яними великоформатними плитами та бордюрами з натурального каменю.
У роботі “круглого столу” взяли участь керівники департаментів міської ради, обласного управління містобудування та архітектури, депутати місцевих рад, історики, представники ЗМІ.
Для присутніх провели дві мультимедійні презентації – як виглядала вулиця імені Ольги Кобилянської в часи свого розквіту, і як вона виглядатиме після посадки 74 кулястих кленів. Дерева, на думку ініціаторів “круглого столу”, заважатимуть сприйняттю архітектурного ансамблю вулиці. Крім того, проект реконструкції не обговорювали на містобудівній раді і не виносили на суд громадськості. На думку присутніх, на обговоренні архітекторів, проект мав би презентувати автор, це дало б змогу уявити концепцію вулиці, але його ім’я та прізвище залишається невідомим.
За словами присутнього на засіданні головного архітектора міста Сергія Гомоновича, проект реконструкції розробив львівський інститут “Укрпроектреставрація”, в якому працюють фахівці європейського рівня, отож у його якості сумніватися не доводиться. Проте, як виявилося, в цьому проекті дерева повинні рости по обидва боки вулиці, так як було раніше. Як пояснив директор департаменту ЖКГ Олександр Шумейко, це неможливо, оскільки там проходять комунікації, тому висаджувати дерева в грунт недоцільно.
– Основне, чого ми повинні досягти – це щоб вулиця Кобилянської стала справді пішохідною, – каже пан Гомонович. – Усі ми знаємо, що заходи, які вживали до цього часу, і шлагбауми, і тимчасові клумби, нічого не дали, все одно вулиця була проїжджою. Дерева ж заважатимуть руху автомобілів і, крім того, прикрасять вулицю, створять зелені оази, в яких чернівчанам буде зручно відпочивати.
Що ж стосується відсутності на оновленій Панській тротуарів, то така європейська практика щодо пішохідних вулиць, зауважує пан Гомонович. Отож він буде лише умовним, відмежований кольором і бордюром, а замість сучасної плитки на вулицю повернеться червоний піщаник.
Занепокоєння в ініціаторів “круглого столу” викликає й те, що всі роботи планують закінчити за місяць до 600-річчя Чернівців. Як позначаться на якості такі стислі строки, наразі невідомо.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар