
Велосипеди, ролики і скейти набули популярності серед молоді. Якщо раніше на дорогах мчали екстремали на скутерах і велосипедах, то тепер до них приєдналися і ролери. Найчастіше побачити їх на дорозі можна ввечері. Катаються здебільшого заради розваги.
Працівники ДАІ стверджують, що поки що найбільше на дорогах страждають велосипедисти - за останні вісім місяців ДТП з потерпілими з їхньою участю складають 6% від загальної кількості. Та постійну небезпеку ДТП створюють й ролери, які жодних правил дорожнього руху не дотримуються та й про власну безпеку не надто дбають.
- Захоплення молоді здоровим відпочинком – це звичайно, чудово. Але ж дорога – не місце для забав. Тим паче, пізно ввечері перехожих мало і ніхто не заважає кататися на тротуарах. На дорозі ж ролери часто створюють аварійні ситуації. Адже ніколи не знаєш, куди він поїде, чи не спіткнеться і не впаде, проїжджаючи між автомобілями, - каже таксист із досвідом Олег Пецовий. - А відповідати за таку безтурботність доведеться в першу чергу водієві.
Самі ж ролери нічого страшного в тому, щоб проїхатися проїжджою частиною, не бачать.
Нерідко розваги молоді на проїжджій частині автодоріг призводять до нещасних випадків
- Це нормально, - стверджує інструктор з катання на роликах Степан Пормерлян. - Інша річ, що кататися не всюди дозволяє якість дороги. Звичайно ж, це небезпечно, та ті, хто вміє, все ж виїздить на дорогу. Гасають проїжджою частиною найчастіше заради азарту та для того, щоб вдосконалити свої вміння. Після такої практики і на змаганнях виступати легше, тому дехто це робить заради успіху.
Ролери стверджують, що перевага роликів у тому, що в будь-яку частину міста можна дістатися набагато швидше, ніж на громадському транспорті.
- Улітку на роботу добираюся тільки на роликах. Їхати доводиться і по дорозі, і по тротуарах – залежно від того, де рівніше, - каже С. Пормерлян. – На дорозі до нас ставляться по-різному. Одного разу мене навіть зупинили працівники ДАІ, але потім посміялися й відпустили. А ось таксисти нас не долюблюють. Часто підрізають, а іноді ледь не збивають.
Та попри всю зручність і оперативність, їздити на роликах проїжджою частиною заборонено. Можна кататися на спеціальних майданчиках, щоб не заважати руху транспорту та перехожим.
- У разі правопорушення, стосовно ролерів можуть застосовувати штрафні санкції, - розповідає старший інспектор ДАІ УМВС в Чернівецькій області Іван Добровольський. - Якщо порушником є учень, то працівник ДАІ чи міліції може зробити запис в щоденнику, і таким чином повідомити батьків. Якщо це студент, то відповідно, повідомляють про це навчальний заклад, в якому він навчається. Також ролерів можуть доставляти у райвідділ міліції, де з ними проведуть роз’яснювальну роботу.
Уляна ДЕЛІКАТНА
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар