
Так питання української історії прокоментував представник РФ при ООН
24 жовтня МЗС України розповсюдило заяву, в якій, зокрема, йдеться про те, що Російська Федерація «шляхом тиску і шантажу» намагається позбавити Україну права винести на розгляд сесії Генасамблеї ООН питання про Голодомор 1932-1933 років.
Постійний представник РФ при ООН Віталій Чуркін назвав заяву українського МЗС по Голодомору документом, в якому немає жодного правдивого речення. "Вона цікава тим, що буквально кожне положення в ній, здавалося б, навіть найбезневинніше - неправда", - наголосив російський дипломат на брифінгу. Він вважає, що в цьому документі "все суперечить реальному стану справ".
За словами Чуркіна, зокрема не відповідає дійсності перша фраза заяви українського МЗС, в якій йдеться про те, що «Генеральний комітет ООН після гострих дебатів відклав ухвалення рекомендацій про включення до порядку денного нинішньої сесії Генеральної асамблеї питання про Голодомор 1932-1933 років». «Навіть у цій вступній фразі міститься багато, м`яко кажучи, неточностей», - відзначив дипломат. Так, сказав він, Генеральний комітет не міг відкласти ухвалення рекомендацій, оскільки саме засідання не відбулося.
«Я розумію, що вони (українські дипломати) розчаровані і, можливо, навіть роздратовані тим, що не вдається включити цю свою ініціативу до порядку денного Генасамблеї ООН. Але хотілося би пригадати безсмертного російського і українського письменника Миколу Васильовича Гоголя і одного з його героїв, який говорив: «Воно, звичайно, Македонський герой, але навіщо ж стільці ламати?», - сказав дипломат, додавши: «За рамки пристойності не треба виходити навіть в нашій дипломатичній полеміці».
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар