Сергій Лавров натякнув, що Японії не слід прагнути до ядерно-ракетного потенціалу
Після візитів до Північної і Південної Кореї глава російського МЗС Сергій Лавров натякнув, що Японії не слід прагнути до здобуття ядерно-ракетного потенціалу. Решті країн він порадив почекати, поки КНДР буде готова до переговорів.
Перебуваючи в Сеулі, російський міністр закордонних справ закликав усі сторони не використовувати поточну кризу довкола ядерної проблеми КНДР для створення різних нових блоків, дестабілізації ситуації і посилення військової діяльності в Північно-Східній Азії.
"Сподіваюся, ніхто не намагатиметься штучно роздмухувати ситуацію, тим більше використовувати її як привід для розкручування в регіоні гонки озброєнь, створення військово-політичних блоків, форсування створення позиційного району протиракетної оборони, або навіть відмовлятися від конституційних положень і заявляти про необхідність здобуття ядерно-ракетного потенціалу", - сказав глава МЗС РФ.
За словами російського міністра, такі заяви він, на жаль, чує. Лавров не уточнив, про кого конкретно йдеться, але багато хто припускає, що в його словах малася на увазі саме Японія, що не володіє ядерним статусом, на відміну від США, Росії, Великобританії, Франції та Китаю.
Лавров також відзначив, що на переговорах в Пхеньяні Росія підтвердила необхідність повернення КНДР у Договір про нерозповсюдження ядерної зброї, і розраховує, що північнокорейські партнери її почули, а решту всіх країн зроблять висновки.
Окрім цього, російський міністр закордонних справ повідомив, що Росія готова розробляти з КНДР проекти запуску північнокорейських супутників за допомогою російських носіїв.
Нагадаємо, ситуація довкола КНДР загострилася після того, як 5 квітня Пхеньян здійснив запуск триступінчатої балістичної ракети Инха-2 (Молочний шлях). Центральне телеграфне агентство Кореї повідомило, що ракета вивела на орбіту штучний супутник зв'язку Кванменсон-2 (Яскрава зірка).
Військові Південної Кореї і США незабаром спростували інформацію про успішний запуск супутника і заявили, що Північна Корея могла проводити випробування ракети з військовими цілями.
Після цих подій в КНДР заявили, що початок ядерної війни – лише питання часу. При цьому будь-які санкції проти КНДР будуть сприйняті Пхеньяном як оголошення війни.
За матеріалами: РИА Новости
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар