
У румунськомовних селах Закарпаття голови сільрад ініціюють надання румунській мові статусу регіональної. Про це розповів голова закарпатського села Біла Церква Георге Беринде, передає Дзеркало тижня. Біла Церква – село, яке першим оголосило румунську регіональною мовою.
Як повідомив Беринда, його колеги, голови сільських рад румунськомовних сіл, також будуть виносити питання про надання румунській мові статусу регіональної на плановій сесії. Всього в двох районах Закарпаття (Тячівському та Рахівському) є сім сіл, у яких частка румунів перевищує 10% від загальної кількості жителів.
Чи стане румунська мова регіональною в Чернівецькій області
Сільський голова Білої Церкви розповів, що після впровадження норм закону про мови діловодство в селі буде вестися українською, але якщо житель села звернеться до влади на румунській, відповідь отримає також румунською. Крім того, якщо його заява повинна бути направлена до вищих інстанцій (міліції, прокуратури, райдержадміністрації тощо), вона піде туди також румунською.
- Наша сільрада поки що не звертатиметься у вищі інстанції регіональною мовою, ми не хочемо комусь просто тупо створювати проблеми. Загальна кількість румунів у Рахівському районі — більш ніж 10 відсотків (їх — 10,5 тисячі з 92 тисяч жителів району), але на сьогодні так склалася ситуація, що в державних структурах (міліції, податковій, пенсійному фонді, райдержадміністрації тощо) працює всього один румун — це завідуючий районним відділом освіти. Тому ми розуміємо: поки що ні район, ні область не готові прийняти від нас офіційний лист румунською мовою. Але проситимемо їх вирішувати це питання — хоча б із наступного року залучати людей, котрі володіють румунською й можуть спілкуватися нею усно та письмово. Бо закон чітко це зобов'язує, — сказав Георге Беринде.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар