
Служба безпеки затримала колишніх військовослужбовців, які намагалися викрасти для Китаю технологію будівництва випробувального полігону в Криму
Служба безпеки розкрила та затримала групу шпигунів, які працювали на Китай. Про це повідомила газета "Сегодня" з посиланням на джерела в українських силових структурах. Затримання відбулося кілька тижнів тому.
За інформацією видання, у 2008-2009 роках за завданням китайських спецслужб дві групи шпигунів намагалися викрасти технологію будівництва "Нитки" - випробувального полігону злітно-посадочних систем в Саках (українського "сухопутного авіаносця"). СБУ вдалося зірвати ці задуми і затримати зловмисників.
Головним фігурантом шпигунської справи став колишній військовослужбовець з Москви, 60-річний Сергій Клочко (прізвища змінене). Він вперше побував у Китаї на початку 2000-х років. Згодом на прохання китайських "друзів" він підбирав людей для проведення наукових семінарів в цій країні. А потім, разом зі своїм 35-річним партнером Антоном Сєровим, створив у столиці Росії фірму, що за офіційною версією торгувала зброєю на міжнародних ринках, але насправді збирала різнопланову військово-технічну інформацію для спецслужб Китаю.
"У 2009 році китайці доручили Сергію Клочку викрасти за крупну винагороду секретну технологію створення української "Нитки", - розповів співробітник Департаменту контррозвідки СБУ. - Завдання було дуже небезпечним. А Сергій Клочко виконувати брудну роботу не любив. Тому він передоручив її своєму компаньйонові, і в липні минулого року Антон Сєров відправився до Криму за документами. Там він "за наводкою" свого партнера зустрівся з людиною, який служив на "Нитці" і мав доступ до секретної інформації ".
"Антон Сєров і Сергій Клочко знали, що українські військові отримують дуже низьку зарплату, - відзначив співрозмовник видання. - Тому не сумнівалися, що офіцер погодиться на їх пропозицію: від 10 доларів США за один аркуш формату А-4 (у залежності від секретності даних). Але той виявився чесною людиною і звернувся в СБУ ".
На зустріч з москвичем офіцер вирушив з матеріалами, які були підібрані спецслужбою і не були державною таємницею. А після того, як Антон Сєров перезняв їх на свій фотоапарат, з'явилися співробітники СБУ і затримали підозрюваних у шпигунстві. Ведеться слідство.
Крім того, Служба безпеки повідомила про те, що трапилося своїм російським колегам. Але ті не встигли затримати Сергія Клочка. Дізнавшись про провал операції, він зник у невідомому напрямку.
Це вже не перша спроба китайських спецслужб вкрасти секретну інформацію про "Нитка". Наприкінці січня Апеляційний суд Житомирської області виніс вирок трьом жителям Запорізької області, які звинувачувалися в аналогічному злочині. За матеріалами: Сегодня, ТСН
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар